REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejna termomodernizacja szkoły zakończona

Po czterech termomodernizacjach placówek oświatowych prowadzonych przez powiat zgierski, przyszła kolej na zakończenie i podsumowanie prac w Specjalnym Ośrodku – Szkolno Wychowawczym w Zgierzu. W placówce została wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, ocieplono elewację i stropy oraz zbudowano podjazd dla niepełnosprawnych.

 
Inwestycja kosztowała 1 079 204,21 zł, z czego 520 tys. pochodziło z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pozostałe to środki własne Powiatu Zgierskiego. – Chociaż termin na wykonanie tych prac był dość krótki, gdyż remont rozpoczęliśmy w sierpniu ubiegłego roku, to jednak dzięki sprzyjającej aurze udało nam się na czas i bez większych problemów wszystko zrealizować – mówił Witold Juchnowicz, właściciel Przedsiębiorstwa Remontowo – Budowlanego Activ z Łodzi – wykonawca robót. 
 
Nowy, estetyczny i kolorowy wygląd bardzo podoba się uczniom, z kolei podjazd bardzo ułatwia życie rodzicom dzieci z dysfunkcjami ruchowymi. – Wykonaliśmy tutaj wiele dobrej roboty, ale to nie jest nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o tę placówkę – mówił Starosta ZgierskiKrzysztof Kozanecki podczas uroczystego podsumowania termomodernizacji. – Planujemy złożyć wniosek na dofinansowanie drugiego etapu termomodernizacji ze środków Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego, podczas którego wymienilibyśmy w szkole system grzewczy. Zrobimy wszystko, żeby dokończyć tę inwestycję. 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.