REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejny głos w sprawie kontraktów z NFZ

Prezydent Zgierza Iwona Wieczorek w dn. 27.01.2012 r. wystosowała pismo do Jana Bieńkiewicza, dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Prezydent Zgierza nie kryje swojego zaniepokojenia ograniczeniem lub brakiem dostępu do wielu usług medycznych na terenie naszego miasta. Jest tak ze względu na niekorzystne dla Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu rozstrzygnięcie konkursu NFZ na świadczenia medyczne.
 
 – (…) zwracam się z prośbą do Pana Dyrektora o rozważenie możliwości ogłoszenia kolejnego konkursu w zakresie lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej dla obszaru zgierskiego… Jako Prezydent Miasta Zgierza chcę podkreślić, że w zakresie tych usług zapotrzebowanie na terenie Miasta Zgierza tak jak i powiatu jest ogromne – czytamy w piśmie.
 
Prezydent stwierdziła również, że placówki medyczne z terenu Zgierza są dobrze przygotowane do świadczenia usług pacjentom, oraz mają odpowiednie wyposażenie. Wymogi stawiane w konkursach NFZ są przez zgierskie przychodnie spełnione. 
 
– (…) Dlatego w trosce o zdrowie mieszkańców Zgierza apeluję i proszę o przyznanie kolejnych środków na ogłoszenie kolejnego konkursu, w którym Miejski Zespół Przychodni Rejonowych w Zgierzu mógłby ubiegać się o kontrakt. Pragnę zapewnić Pana Dyrektora, że placówka ta spełnia wszystkie stawiane przez NFZ wymogi oraz poczyniła działania w celu osiągnięcia jak najwyższej noty rankującej, kwalifikującej ją do otrzymania kontraktu – czytamy dalej.
 
Już wcześniej prezydent Wieczorek wystosowała pismo prezentujące stanowisko władz Zgierza w sprawie nieprzyznania kontraktów dla Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu, w którym apelowała o weryfikację wyników kontraktacji. 
 
Mamy nadzieję, że dzięki staraniom władz Zgierza uda się rozpisać kolejny konkurs w którym placówki medyczne z naszego miasta otrzymają kontrakt.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub