REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koncert w AgRafce – Cinemon

 Klub AgRafKa (MOK – ul. Mielczarskiego 1) zaprasza na koncert CINEMON + Paulina Lenda w dniu 8 października 2016 r. o godz. 20:00 (bilety 10 zł). 

 
Cinemon to duet, ale trio. Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na piosenkowy rock’n’roll. Nie odkrywają Ameryki – grają w starym stylu. W tym dobrym. 
 
Muzycznie początki zespołu to coś pomiędzy rockiem, narkotyczną awangardą, inspiracją klasyką, a rockiem progresywnym. Wszystko to można usłyszeć na pierwszym LP, zatytułowanym po prostu "Cinemon", wydanym w 2009 roku. Wyrobiwszy sobie pewną pozycję, postanowili jednak zacząć od początku. Zespół rozpoczął nowe życie jako trio szukające inspiracji w różnych formach “starego rocka": od Beatlesów, przez norweskie Big Bang, do Jacka White’a. W takiej formule Cinemon nagrał kolejne dwa albumy (Three Days EP w 2011 oraz Perfect Ocean w 2013), zagrał ponad sto koncertów w kraju i zagranicą (Słowacja, Austria, Norwegia), pojawił się na festiwalach takich jak Sonisphere Festival (w line-upie m.in. z Metallicą, Black Label Society), T-Mobile Nowe Horyzonty (w line-upie m.in. z Tomahawk), Slot Art Festival, wziął udział w kilkunastu przeglądach-konkursach (większość z nich wygrywając). Rok 2014 to przede wszystkim zaistnienie na antenie radiowej Trójki (Męskie Granie) oraz zmiany w składzie: Cinemon od tej pory działa jako duet…ale trio – koncertowo wspierany jest przez różnych basistów znanych m.in. z Rusty Cage, Big Fat Mama. Jesienią 2014 roku odbyła się największa dotychczasowa trasa zespołu obejmująca prawie 30 koncertów na terenie całej Polski. 
 
Członkowie: Michał Wójcik – guitar, voc Kuba Pałka – drums, voc Basik / Filip Jurczyszyn / Wierzba / others – bass Arek Szost – sound engineer.
 
Paulina Lenda to 22-letnia wokalistka-autorka tekstów. Znana za sprawą niepowtarzalnej głębokiej barwy swojego niskiego głosu. Pochodzi ze Świdnicy – małego miasta na Dolnym Śląsku, które zamieszkiwała i gdzie tworzyła. Muzycznie bardzo dużo czerpie z akustyki i muzyki folkowej (wśród Jej największych inspiracji podaje takich artystów, jak: Damien Rice, Alanis Morissette, Susie Suh, Ray LaMontagne, Noah Gundersen, James Vincent McMorrow, Patti Smith (i wielu innych), natomiast za niedościgniony życiowy wzór – Janis Joplin, dzięki której zakochała się w psychodelicznej muzyce/sztuce z lat 70.
 

Inne

Ciekawe artykuły