REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koncert w AgRafce – CZERWIE

 W dniu 15 października 2016 r. o godz. 20:00 Klub AgRafKa (MOK – ul. Mielczarskiego 1) zaprasza na koncert CZERWIE. Bilety 10/15 zł. 

 
CZERWIE to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy". Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano kilkakrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. "Padlina" między innymi z goscinnym udziałem Maćka Maleńczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie goscił na antenach polskich i europejksich stacji radiowych. Na płycie pojawili sie aktorzy z Teatru Powszechnego (np. M. Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej. W roku 2012 ukazała sie najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta "Melanż" uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce w 2012 roku. 
 
W miedzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły. CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających "na żywo" muzykę do filmów niemych. CZERWIE współpracowały m.in. z: Włodzimierzem Kiniorskim, Michałem Litwińcem, Xawerym Żuławskim. Twórcy muzyki do happeningów, spektakli teatru Klinika Lalek z Wolimierza, Twórcy muzyki do 8 śniu fillmów niemych wykonywanej na żywo. 
 
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory. 

Inne

Ciekawe artykuły