REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koncert z okazji dnia Babci i Dziadka

W niedzielę 22.01. br. w Muzeum Miasta Zgierza odbył się koncert zatytułowany "Z miłości do naszych Babć i Dziadków".

Była to pierwsza inicjatywa zorganizowana przez Piotra Kowalczyka, na stanowisku doradcy Prezydenta Zgierza – Iwony Wieczorek, niespełna 3 tygodnie od momentu powołania na urząd.

Na koncert przybyło ok 150 zgierzan, a co ciekawe nie tylko seniorów naszego miasta. Sala wypełniona była po brzegi. W repertuarze operetkowo-musicalowym wystąpili: Emilia Klimczak – sopran, Anna Borzyszkowska – mezzosopran, Grzegorz Twardowski – tenor oraz prowadzący koncert Piotr Kowalczyk – baryton.

Niespodzianką był występ Grzegorza Twardowskiego obdarzonego niezwykle silnym i dźwięcznym tenorem artysty dotąd nieznanego w Zgierzu, a będącego mieszkańcem naszego miasta.

Jednym z założeń programu doradcy Piotra Kowalczyka jest aktywizacja i ujawnianie utalentowanych a dotąd nieznanych zgierskich artystów i twórców. Śpiewakom akompaniowała Danuta Antoszewska.

Mimo, iż koncert trwał prawie półtorej godziny publiczność gromkim aplauzem na stojąco nie pozwoliła artystom zejść ze sceny domagając się bisów i nucąc wspólnie z solistami "Usta milczą, dusza śpiewa…"
 
Koncert okazał się wielkim sukcesem a jednocześnie ujawnił ogromną niszę w tej dziedzinie sztuki i potrzebę organizacji podobnych uroczystości dla spragnionych kontaktów z podobnym rodzajem muzyki i twórczości zgierzan w każdym wieku, nie tylko seniorów.
 
Patronat nad koncertem objęła Prezydent Iwona Wieczorek, która była obecna na niedzielnej uroczystości.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a