REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kora wystąpi na Dniach Zgierza

4 czerwca 2011 r. o godz. 20.00 w hali MOSiR, ul. Wschodnia 2 z okazji Dni Zgierza z koncertem wystąpi Kora. Znana wokalista zaprezentuje największe przeboje Maanamu.

Olga Jackowska (pseudonim Kora) urodziła się 8 czerwca 1951 w Krakowie. W latach 1976–2008 była wokalistką i twarzą zespołu Maanam. Obecnie jest znaną i rozpoznawaną wokalistką rockową oraz autorką tekstów. 

W 2009 r., po zawieszeniu działalności Maanamu artystka występuje pod szyldem Kora, aczkolwiek wraz z większością muzyków jego ostatniego składu. Obok premierowych nagrań solowych na koncertach wciąż prezentuje głównie przeboje Maanamu. W lipcu 2010 Kora była jedną z gwiazd rockowego festiwalu w Jarocinie.

W czerwcu 2010 odbyła się premiera jej nowej solowej piosenki "Zabawa w chowanego", wzbudzającej kontrowersje ze względu na poruszaną w niej tematykę pedofilii wśród księży. Tekst do niej oparty był na osobistych przeżyciach wokalistki. Do utworu powstał jej pierwszy od sześciu lat teledysk. Zdobył on główną nagrodę festiwalu operatorów filmowych Camerimage, czyli Złotą Żabę. Był także nominowany do nagrody Grand Prix festiwalu Yach Film, nagradzającego najlepsze teledyski.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,