REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kradł auta za granicą, legalizował je w Polsce

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z policjantami z Komisariatu w Głownie wspierając działania policji jednego z państw Unii Europejskiej w ramach międzynarodowej pomocy prawnej zabezpieczyli m.in. kilka samochodów, co do których istnieją spore zastrzeżenia legalności pochodzenia.

Funkcjonariusze w międzynarodowym składzie wraz z prokuratorami dotarli na teren posesji w Głownie. 15 marca 2012 r. na potrzeby sprawy karnej prowadzonej przez policję jednego z państw Unii Europejskiej działania podjęli wraz z prokuratorami ze Zgierza, policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości samochodowej KWP w Łodzi. W godzinach rannych dotarli na teren posesji zajmowanej przez zatrzymanego poza granicami Polski mieszkańca Głowna. Podczas przeszukania zabezpieczono dwa pojazdy figurujące w bazie Schengen jako utracone na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Dodatkowo ujawniono fiata ducato oraz kie carnival ze stwierdzoną ingerencją w pola numerowe pojazdów oraz różnego rodzaju dokumenty, akcesoria samochodowe oraz urządzenia mogące służyć do przestępczej działalności takie jak numeratory czy moduły i interfejsy elektroniczne stosowane przy kradzieżach pojazdów. W tym zakresie sprawa będzie szczegółowo wyjaśniana również przez polską policję i prokuraturę. Wiele będzie zależało od wyników badań biegłych z zakresu mechaniki samochodowej.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają