REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kwiatkowski tłumaczył się w zgierskim Sądzie

W środę (10.11.2010 r.) przed Sądem Rejonowym w Zgierzu stanął Minister Sprawiedliwości – Krzysztof Kwiatkowski. Zeznawał w sprawie przywrócenia do pracy Zbigniewa Pytka, dawnego prezesa spółki Wod-Kan. Prezes został zwolniony dyscyplinarnie w 2006 r. przez radę nadzorczą spółki, w której zasiadał wówczas Kwiatkowski
 
Pytka odwołał się od „dyscyplinarki” do sądu pracy. Sąd pierwszej instancji przyznał mu rację. Wyrok został jednak uchylony przez Sąd Okręgowy i sprawa znów trafiła do Sądu Rejonowego. 
 
Co zeznał minister Kwiatkowski? Przyczyną zwolnienia były nieprawidłowości nad nadzorem największej inwestycji – wartego 94 mln zł projektu budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Zgierzu. Prezes Pytka miał odznaczać się niską wiedzą nt. inwestycji. Ponadto w trakcie wewnętrznego śledztwa wyszło na jaw, że częściowo delegacje służbowe prezesa do Warszawy były fikcją. 
 
Jaka będzie decyzja sądu tym razem? Odpowiedź poznamy nie prędzej niż w przyszłym roku. 
 
W środę rano korzystając z okazji wizyty w Zgierzu, Kwiatkowski brał również udział w konferencji w biurze poselskim Artura Dunina, dotyczącej problemu tzw. dopalaczy oraz stanu obecnego działań zmierzających do likwidacji zjawiska. 
 

Inne

Ciekawe artykuły