REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Litwini próbowali wywieść dwa skradzione tiry

 Dzięki międzynarodowej współpracy Policji udaremniono tranzyt tirów kradzionych za zachodnią granicą. Zatrzymano dwóch Litwinów.

W niedzielę 14 listopada po godz. 11.00 informacja o poruszającym się autostradą A-2 skradzionym z terenu Belgii tirze przekazana została za pośrednictwem Komendy Głównej Policji do dyżurnego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Natychmiast komunikat przekazano drogą radiową do jednostek policji na terenie województwa łódzkiego ze szczególnym uwzględnieniem powiatu zgierskiego. W działania zaangażowano wszystkie podległe radiowozy pełniące służbę na autostradzie i w jej okolicach.Szybko scania na belgijskich numerach rejestracyjnych jadąca z naczepą została zlokalizowana przez funkcjonariuszy z komisariatu autostradowego przy zjeździe na drogę krajową nr 14 (Łódź-Stryków-Łowicz). Pojazd został zatrzymany  w miejscowości Bratoszewice w gminie Stryków. Po zweryfikowaniu informacji potwierdziło się, że zarówno scania jak i naczepa figurują w policyjnych bazach danych jako skradzione tego samego dnia nad ranem z belgijskiego miasta Ostenda. Tirem kierował 40-letni obywatel Litwy. W poniedziałek został przesłuchany przez prokuratora.

Jeszcze tego samego dnia również po komunikacie z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji około 17.40 łowiccy policjanci zatrzymali w miejscowości Popów na drodze krajowej nr 2 ciężarowe Renault Premium na litewskich numerach rejestracyjnych jadące z naczepą typu chłodnia. Z wcześniejszych informacji wynikało, że naczepa została skradziona na terenie Niemiec na obszarze Nadrenii -Westfalii. Kierującym okazał się również…Litwin, tym razem 50-latek. Mężczyzna posiadał pełną dokumentację renault natomiast nie potrafił okazać się jakimkolwiek dowodem legalności naczepy. Przedstawiono mu zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość pojazdu wraz z ładunkiem oszacowano na 100.000 euro. Śledczy przekazując sprawę do prokuratury wnioskowali o tymczasowy areszt. 
 
Oba skradzione i jednocześnie odzyskane 14 listopada tiry zabezpieczono a litewscy kierowcy do czasu wyjaśnienia spraw trafili do policyjnych aresztów o czym powiadomiono ambasadę.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność