REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódź monopolizuje rynek komunikacji zbiorowej?

Według zarządu spółki MKT Sp. z o.o., która realizuje połączenia na linii 46 między Łodzią, a Ozorkowem wypowiedzenie przez prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską porozumienia z 1993 r. gwarantującego istnienie połączeń tramwajowych oraz zawarcie nowego porozumienia komunalnego umożliwiającego realizowanie przewozów wyłącznie przez MPK Łódź jest niezgodne z prawem i narusza ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów. 

29 sierpnia 2011 r. do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęła skarga MKT Sp. z o.o. na działanie Prezydenta Miasta Łodzi. Spółka wskazuje w nim, że postępowanie Hanny Zdanowskiej sprzyja monopolizacji rynku komunikacji zbiorowej w Łodzi i wybranych miastach aglomeracji łódzkiej ze szkodą dla pasażerów. 
Reakcja UOKiK? 
Urząd nie znalazł podstaw do wszczęcia postępowania. Poprosił jednak o uzupełnienie materiału dowodowego o wyjaśnienia wskazujące, że MPK Łódź stosuje praktyki ograniczające konkurencję oraz wykorzystuje pozycję dominującą na rynku.
 
MKT nie poddaje się i zamierza walczyć dalej. – Na pewno w tym tygodniu odpowiemy na piśmie – zapowiada Ryszard Błoch, prezes MKT Sp. z o.o. – Materiał został już uzupełniony, obecnie jest na etapie sprawdzania przez prawników. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a