REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódź – szanse dla młodych (artykuł sponsorowany)

Obecnie pofabryczna historia Łodzi daje o sobie znać jedynie poprzez obiekty zabytkowe, stopniowo rewitalizowane. Nawet Manufaktura, czyli największe centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w kraju, to efekt inwestycji w dawne fabryki Izraela Poznańskiego. Miasto wyremontowało też drogi – także trasę W-Z dzielącą Łódź na pół. W czasie jej remontu Łódź wyglądała z samolotu jak sceneria filmu o drugiej wojnie światowej – ale te czasy też odeszły w przeszłość. Spośród najnowszych inwestycji uwagę zwraca przede wszystkim nowiutki dworzec Łódź Fabryczna, ogromny niczym lotnisko (będzie mógł dowieść swoich możliwości dopiero, gdy powstanie tunel łączący dworce Fabryczny i Kaliski).

Trzecie największe miasto w Polsce rozwija się prężnie: liczy niecałe 700 000 mieszkańców, ale jego aglomeracja – ponad milion. Rozwija się ośrodek akademicki (6 uczelni państwowych i 22 prywatne) a także gospodarczy. Obecnie Łódź ma mniej wspólnego z przemysłem włókienniczym, za to prężnie rozwijają się centra logistyczne (w końcu miasto stanowi węzeł komunikacyjny na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2), farmaceutyczne oraz usług dla biznesu – BPO. Najbardziej znanym z nich jest, zatrudniający 2500 osób, łódzkie centrum Infosys: http://www.dockinlodz.com Indyjski koncern specjalizuje się w doradztwie biznesowym, technologicznym, outsourcingu oraz IT dla klientów w 48 krajach. Łódzki oddział dostarcza usług księgowo-finansowych i zakupowych, obsługuje procesy logistyczne, podatkowe, zarządza bazami danych, a ponadto koncentruje się na zarządzaniu ryzykiem, doradztwie strategicznym i konsultingu – więc daje ogromne możliwości zatrudnienia, także studentom i świeżym absolwentom.
 
Średni wiek osoby na etacie to w tym sektorze 30 lat – pracodawcy cenią sobie młodych, szczególnie gdy są otwarci na służbowe wyjazdy zagraniczne i znają języki obce (im więcej, tym lepiej, ale płynna znajomość angielskiego jest absolutną podstawą). Cenione są także zdolności organizacyjne i interpersonalne – szczególnie istotne w wielokulturowym środowisku.
  
O tym , że płace w sektorze finansowym i IT przewyższają średnią krajową nie trzeba przekonywać, ale warto pamiętać, że praca w międzynarodowej firmie to także dodatkowe bonusy: ruchome godziny pracy, stabilny etat, jednoznaczne zasady awansu, dostęp do szkoleń, pakiety medyczne, zniżki na zajęcia sportowe, a nawet opieka nad dziećmi w przedszkolu, mieszczącym się w tym samym budynku.
 

Inne

Ciekawe artykuły