REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódzkie płynie po Kasę

Zespół Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie jako jedyna placówka w Podregionie Centralnym, obejmującym powiaty: zgierski, pabianicki, brzeziński oraz łódzki – wschodni, zakwalifikował się do udziału w II edycji projektu „Łódzkie Płynie po Kasę”. Celem projektu jest promocja oraz poszerzanie wiedzy młodzieży ponadgimnazjalnej w wieku od 15 do 18 lat o Funduszach Europejskich na lata 2007 – 2013 i Unii Europejskiej. Projekt realizuje Urząd Marszałkowski w Łodzi – Departament Polityki Regionalnej, Wydział ds. Informacji i Promocji, który zaprosił do udziału szkoły ponadgimnazjalne, w których działa klub lub koło europejskie.

Tegoroczna edycja składa się z konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i funduszach strukturalnych, warsztatów praktycznych, wizyty w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi i w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi oraz wycieczki objazdowej po regionie pokazującej projekty finansowane z funduszy strukturalnych na lata 2007 – 2013 na terenie województwa łódzkiego.

W ramach projektu zostanie zorganizowany również Dzień Unijnej Prezydencji, podczas którego uczniowie będą mogli wykazać się wiedzą na temat Unii Europejskiej oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
 

Inne

Ciekawe artykuły