REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Magazyn kontrabandy w Ozorkowie

Policjanci wraz z celnikami zlikwidowali magazyn kontrabandy w Ozorkowie. Zabezpieczono ponad 1,3 miliona papierosów bez polskich znaków akcyzy o czarnorynkowej wartości ponad 810 tys. zł. Zatrzymanej lokatorce posesji grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Policjanci z łódzkiego oddziału Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi rozpracowując środowisko przestępcze uzyskali  informację, że na terenie Ozorkowa znajduje się magazyn kontrabandy. 30 stycznia 2014r po godz.18.00 stróże prawa przyjechali pod wskazany adres, aby sprawdzić powyższą informację.

Na miejscu zastali 33-letnią lokatorkę posesji. Kobieta oświadczyła, że nieznana jej osoba wynajmowała pomieszczenie gospodarcze na podwórzu, lecz ona nie interesowała się, co w nim było. Okazało się, że w pomieszczeniu składowane były kartony z papierosami jednej ze znanych marek bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli  68,5 tys. paczek czyli 1.370 tys. sztuk papierosów o czarnorynkowej wartości 811.725zł. Wartość uszczuplenia Skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy przekroczyła 1 milion zł. Ponadto w pomieszczeniu znaleziono półprodukty w postaci 2 milionów nie pociętych jeszcze filtrów papierosowych. 33-latka została zatrzymana. Nienotowana dotąd kobieta odpowie z przepisów kodeksu karnego skarbowego za paserstwo akcyzowe. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Zabezpieczona kontrabanda została przekazana do Izby Celnej w Łodzi.

 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.