REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Makabryczne znalezisko tuż przy schronisku

Kilkaset a może kilka tysięcy martwych psów odnaleziono w kilku dołach w pobliżu ogrodzenia schroniska dla zwierząt, które prowadzi zgierska fundacja Medor. 29 kwietnia 2011 r. około południa oficer dyżurny zgieskiej komendy został poinformowany przez anonimową osobę, która natrafiła to makabryczne znalezisko w rejonie ul. Uroczej i Modrzewiowej. Na miejsce skierowano policyjny patrol, który potwierdził sygnał. Do dalszych działań zaangażowano lekarza weterynarii oraz przedstawiciela służb sanitarnych. W kilku dołach w pobliżu  ogrodzenia schroniska dla zwierząt ujawniono co najmniej martwe psy. Część z nich ma czipy co ułatwi dotarcie do właścicieli i wyjaśnienie okoliczności śmierci zwierząt oraz ich pochówku. 

Wszystkie dalsze działania prowadzone są pod nadzorem prokuratury.

W powiecie zgierskim nie ma określonego miejsca do grzebania psów, dlatego zmarłe psy należy utylizować w wyspecjalizowanych spalarniach. Grzebanie ich w dowolnym miejscu może spowodować zagrożenie sanitarne, łącznie ze skażeniem wód. 
 
Chowanie psów w lesie, a także jakimkolwiek innym niewyzaczonym miejscu stanowi złamanie ustawy o ochronie zwierząt, za co grozi kara grzywny lub kara więzienia do 2 lat. 
 
Znamienne, że dzień wcześniej 28 kwietnia zgierska policja poinformowała, że pod hasłem „Wejdź do zielonej strefy”, wzorem innych instytucji i wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włącza się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. 
 
Wszelkie informacje o nieuzasadnionym i niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem należy zgłaszając wysyłając e-mail na adres [email protected]
 
 

Inne

Ciekawe artykuły