REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Marszałek proponuje mediację w sprawie tramwajów

Samorządowcy ze Zgierza, Ozorkowa, Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, spotkali się  z marszałkiem województwa łódzkiego Witoldem Stępniem, aby porozmawiać o możliwej likwidacji podmiejskich linii tramwajowych 46 i 43. Marszałek zapewnił gości, że będzie monitorował sprawę w Urzędzie Miasta Łodzi.
 
Łódź musi w zaistniałej sytuacji wypracować nowy model współpracy. To jest rola dla dużego partnerapowiedział Witold Stępień. Jednocześnie zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Zaznaczył również, że dostał zapewnienie od miejskich urzędników, że tramwaje nie przestaną jeździć z dnia na dzień.
 
Przypomnijmy, że groźba likwidacji połączeń tramwajowych pomiędzy Łodzią, a Lutomierskiem (przez Konstantynów) oraz Łodzią, a Ozorkowem (przez Zgierz) powstała, gdy Rada Miejska w Łodzi podjęła uchwałę o powierzeniu na terenie miasta usług komunikacyjnych MPK Łódź Sp. z o.o. W związku z tym musi pozbyć się udziałów w dwóch innych spółkach – Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej i Tramwajach Podmiejskich. Obecnie przedstawiciele zainteresowanych podłódzkich gmin oczekują na stanowisko i propozycje Łodzi w tej sprawie. 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od