REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Marszałek proponuje mediację w sprawie tramwajów

Samorządowcy ze Zgierza, Ozorkowa, Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, spotkali się  z marszałkiem województwa łódzkiego Witoldem Stępniem, aby porozmawiać o możliwej likwidacji podmiejskich linii tramwajowych 46 i 43. Marszałek zapewnił gości, że będzie monitorował sprawę w Urzędzie Miasta Łodzi.
 
Łódź musi w zaistniałej sytuacji wypracować nowy model współpracy. To jest rola dla dużego partnerapowiedział Witold Stępień. Jednocześnie zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Zaznaczył również, że dostał zapewnienie od miejskich urzędników, że tramwaje nie przestaną jeździć z dnia na dzień.
 
Przypomnijmy, że groźba likwidacji połączeń tramwajowych pomiędzy Łodzią, a Lutomierskiem (przez Konstantynów) oraz Łodzią, a Ozorkowem (przez Zgierz) powstała, gdy Rada Miejska w Łodzi podjęła uchwałę o powierzeniu na terenie miasta usług komunikacyjnych MPK Łódź Sp. z o.o. W związku z tym musi pozbyć się udziałów w dwóch innych spółkach – Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej i Tramwajach Podmiejskich. Obecnie przedstawiciele zainteresowanych podłódzkich gmin oczekują na stanowisko i propozycje Łodzi w tej sprawie. 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a