REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mecz, w którym nie było przegranych

Sześć drużyn damsko-męskich wzięło dziś udział w Turnieju Piłki Siatkowej organizowanym przez Klub Abstynentów „STOP”. Patronat nad imprezą objął Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. Na sali zgierskiego MOSiR-u reprezentanci stowarzyszeń abstynenckich, działających na terenie województwa łódzkiego, rozegrali osiem meczów.

 – Aktywność sportowa jest jedną z wielu jakie podejmujemy – mówi prezes Klubu Abstynentów „STOP” w Zgierzu Lech Kałuża. – W swojej działalności skupiamy się przede wszystkim na codziennej terapii ale organizowane przez nas mecze, wycieczki i „zloty trzeźwości” stanowią niemiej ważny element waliki z alkoholizmem. Przez 21 lat działalności stowarzyszenia pomogliśmy bardzo wielu ludziom. Obecnie około 45 osób miesięcznie przychodzi na spotkania „STOP-u”. Są to ludzie uzależnieni, ale także ich rodziny.
 
I właśnie rodzinny charakter turnieju dało się zauważyć zarówno na boisku, gdzie grali ojcowie z dziećmi, jak i na trybunach, z których dobiegał gorący doping w wykonaniu pań. 
 
Ostatnie finałowe mecze były bardzo zacięte. Gospodarze turnieju walczyli o miejsce na podium i dopiero wygrana dogrywka zapewniła im upragnioną trzecią lokatę. Liderem całego spotkania został Zespół Stowarzyszenia Abstynentów „WOLA” ze Zduńskiej Woli, zaś drugie miejsce zajął klub „SZANSA” z Radomska. Wojciech Budziarski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – wręczył zwycięzcom ufundowane przez powiat puchary i nagrody. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a