REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Moniki Sikory

Monika Sikora – nauczycielka śpiewu i opiekunka zespołów wokalnych "Sposób na Nudę" i "Metamorfoza" działających w Młodzieżowym Domu Kultury otrzymała z rąk Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego "Medal Komisji Edukacji Narodowej". 

Podczas uroczystości podsumowującej „Rok Odkrywania Talentów”, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta Łodzi wręczono 8 Srebrnych, 13 Brązowych Krzyży Zasługi przyznanych przez Prezydenta RP oraz 50 Medali Komisji Edukacji Narodowej.
 
Wyróżnienia otrzymali nauczyciele szczególnie aktywni, potrafiący dostrzec młode talenty, poświęcający czas i energię, aby w ramach zajęć dodatkowych wspierać i motywować dzieci i młodzież do pogłębiania wiedzy oraz doskonalenia umiejętności. 
 
Ideą zapoczątkowanego w listopadzie 2010 r. "Roku Odkrywania Talentów", jest wskazanie i stworzenie mapy miejsc, do których warto pójść z dzieckiem mającym jakieś zainteresowania. W szczególności Miejsca Odkrywania Talentów, a taki tytuł nosi również zgierski MDK, przeznaczone są dla uczniów zdolnych, o nieprzeciętnych zainteresowaniach, laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych – wymagających indywidualnego traktowania i zainteresowania ze strony nauczycieli i rodziców. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a