REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkańcy ul. Piaskowej i Małej będą mieli kanalizację

 Spółka miejska „Wodociągi i kanalizacja – Zgierz” Sp. z o.o. ogłosiła przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej na obydwu ulicach. Głównym kryterium wyboru jest cena. Termin składania ofert ustalono na 06.09.2010 r. Dzięki nowej sieci sanitarnej zlikwidowanych zostanie kilkanaście przydomowych szamb, a mieszkańcy otrzymają dostęp do nowoczesnej infrastruktury miejskiej.

Inwestycja ma być gotowa do 15.11.2010 r. Jest ona kolejną częścią szerokiego projektu budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Zgierzu. Cały projekt wart jest około 100 mln zł i współfinansowany jest ze środków unijnych. Dzięki niemu czystą wodę w kranach oraz wygodne odprowadzanie ścieków zagwarantowane mają mieszkańcy z następujących dzielnic: Chełmy (gdzie wykopy rozpoczęły się najwcześniej) Adelmówek, Rudunki, Podleśna, Krzywie oraz częściowo Proboszczewice, gdzie prace nadal trwają. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,