REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkaniec powiatu sfałszował 500 000 zł?

49 letni mieszkaniec powiatu zgierskiego wraz ze swoim 21 letnim kompanem próbowali wymienić stare banknoty o nominałach 500 000 zł w jednym z banków przy ul. Kościuszki w Łodzi. Do niecodziennej sytuacji doszło w środę (03.11.2010 r.) około godziny 10.40. Kasjerka powiadomiła policję, że dwóch mężczyzn podeszło do okienka w banku z prośbą o wymianę pliku banknotów pochodzących z okresu sprzed denominacji. Nic by nie było w tym dziwnego, bo pieniądze sprzed denominacji można wymieniać do końca 2010 r., lecz kobieta spostrzegła, że wszystkie 37 banknotów o nominałach 500 000 złotych zostały prawdopodobnie podrobione. Zawierały po trzy identyczne serie.

Zatrzymani: 49-latek oraz jego 21-letni kolega z niewielkiej miejscowości pod Łaskiem tłumaczyli, że znaleźli małą paczkę na śmietniku i nie mają żadnego związku z ich podrobieniem. Materiały zostały przekazane do Prokuratury, która zadecyduje o dalszych losach zatrzymanych.

Za podrabianie albo przerabianie pieniędzy lub innych środków płatniczych grozi do 25 lat więzienia a za wprowadzenie do obiegu takich pieniędzy kara może wynieść 10 lat więzienia.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od