REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodych Bajanie 2012 – szczegółowy harmonogram festiwalu wokalnego

Znany jest szczegółowy harmonogram oraz lista uczestników konkursu wokalnego – odbywającego się w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalno-Plastycznego "Młodych Bajanie" (23-24 marca 2012).

23 marca odbędą się przesłuchania konkursowe, podczas, których zmierzy się na scenie 24 wykonawców (w 3 kategoriach wiekowych wśród solistów i zespołów). W jury festiwalu zasiądą Sławomir Kowalewski – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, współtwórca zespołu Trubadurzy, z którym współpracuje do dziś; Piotr Adamus – kompozytor, aranżer; Paweł Niewiadomy – muzyk, pedagog w MDK w Zgierzu i w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi. 
 
24 marca uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach: Warsztaty wokalne poprowadzi Adam Rymarz – absolwent wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wokalista, trener wokalny, wykładowca na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi. 
 
Warsztaty z umiejętności wypełniania przestrzeni scenicznej i interpretacji tekstu poprowadzi Katarzyna Żuk – absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, aktorka Teatru Nowego w Łodzi, w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi teatr "Wielokropek".
 
Godz. 16:00 – Gala finałowa.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a