REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodych Bajanie Przez Śpiew i Malowanie 18-19.10.2010

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu i Stowarzyszenie Kameleon już po raz szósty organizują Festiwal Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie, który składa się z ogólnopolskiego konkursu plastycznego i wokalnego. 
 
O konkursie plastycznym
Kameleon – znane zwierzę w Zgierzu…” to temat tegorocznego konkursu plastycznego organizowanego w ramach Festiwalu „Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie”. Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu to placówka o bogatej i barwnej palecie propozycji spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, dlatego jej znakiem rozpoznawczym jest wielobarwny Kameleon. Zwierzątko to pojawiło się w zgierskim eMDeKu kilka lat temu, a mimo to nadal zachwyca wszystkich swoim ubarwieniem i  wyglądem…Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest odzwierciedlenie swoich wyobrażeń o oryginalnych barwach i kształtach tego zwierzątka.  
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę w dowolnie wybranej technice (wymiar pracy nie powinien przekraczać formatu 70 x 100 cm). Prace należy nadsyłać do dnia 24 września br. pod adres: MDK, ul. Długa 42, 95 – 100 Zgierz. Wernisaż nagrodzonych prac połączony z koncertem laureatów konkursu wokalnego odbędzie się 19 października br. w sali widowiskowej Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu (ul. 3 Maja 46).
 
O konkursie wokalnym
Konkurs wokalny składa się z dwóch etapów: wstępnych eliminacji przeprowadzanych na podstawie nadesłanych materiałów demo oraz przesłuchań konkursowych zakwalifikowanych zespołów.
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie wokalnym jest przygotowanie demo dobrowolnie wybranej piosenki z jednej z 4 płyt festiwalowych wydanych przez zespoły wokalne „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza” (płyty wraz ze śpiewnikami można zakupić w MDK Zgierz, ponadto piosenki można posłuchać tutaj) oraz wypełnienie do dn. 24.09.2010 r. formularza zgłoszeniowego, który będzie aktywny na stronie www.mdk.miasto.zgierz.pl z początkiem września br. Każdorazowo do uzupełnienia formularza niezbędny będzie kod identyfikacyjny znajdujący się w śpiewniku ostatniej płyty festiwalowej pt. „W śpiewie moc”. 
Na podstawie nadesłanych nagrań komisja powołana przez organizatora zakwalifikuje solistów i zespoły wokalne do udziału w przesłuchaniach festiwalowych, które odbędą się 18 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu. Uczestnicy festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania dwóch piosenek: jednej z twórczości zespołów wokalnych „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza” oraz drugiej dowolnie wybranej. W tym dniu zaplanowane są również warsztaty wokalne z Magdaleną Ptaszyńską (wokalistką, autorką muzyki, pedagogiem). 
 
Koncert laureatów konkursu wokalnego połączony z wernisażem nagrodzonych prac konkursu plastycznego odbędzie się 19 października br. w sali widowiskowej Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu (ul. 3 Maja 46). Wielką wartością i gwarantem wysokiego poziomu artystycznego tego koncertu będzie występ Edi Ann (laureatki II miejsca w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2008), która weźmie także udział w pracach jury festiwalu. 
 
Projekt realizowany jest przy udziale środków z budżetu Województwa Łódzkiego.
 
Jednym z patronów medialnych festiwalu jest Portal WirtualnyZgierz.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność