REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodych Bajanie Przez Śpiew i Malowanie 18-19.10.2010

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu i Stowarzyszenie Kameleon już po raz szósty organizują Festiwal Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie, który składa się z ogólnopolskiego konkursu plastycznego i wokalnego. 
 
O konkursie plastycznym
Kameleon – znane zwierzę w Zgierzu…” to temat tegorocznego konkursu plastycznego organizowanego w ramach Festiwalu „Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie”. Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu to placówka o bogatej i barwnej palecie propozycji spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, dlatego jej znakiem rozpoznawczym jest wielobarwny Kameleon. Zwierzątko to pojawiło się w zgierskim eMDeKu kilka lat temu, a mimo to nadal zachwyca wszystkich swoim ubarwieniem i  wyglądem…Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest odzwierciedlenie swoich wyobrażeń o oryginalnych barwach i kształtach tego zwierzątka.  
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę w dowolnie wybranej technice (wymiar pracy nie powinien przekraczać formatu 70 x 100 cm). Prace należy nadsyłać do dnia 24 września br. pod adres: MDK, ul. Długa 42, 95 – 100 Zgierz. Wernisaż nagrodzonych prac połączony z koncertem laureatów konkursu wokalnego odbędzie się 19 października br. w sali widowiskowej Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu (ul. 3 Maja 46).
 
O konkursie wokalnym
Konkurs wokalny składa się z dwóch etapów: wstępnych eliminacji przeprowadzanych na podstawie nadesłanych materiałów demo oraz przesłuchań konkursowych zakwalifikowanych zespołów.
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie wokalnym jest przygotowanie demo dobrowolnie wybranej piosenki z jednej z 4 płyt festiwalowych wydanych przez zespoły wokalne „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza” (płyty wraz ze śpiewnikami można zakupić w MDK Zgierz, ponadto piosenki można posłuchać tutaj) oraz wypełnienie do dn. 24.09.2010 r. formularza zgłoszeniowego, który będzie aktywny na stronie www.mdk.miasto.zgierz.pl z początkiem września br. Każdorazowo do uzupełnienia formularza niezbędny będzie kod identyfikacyjny znajdujący się w śpiewniku ostatniej płyty festiwalowej pt. „W śpiewie moc”. 
Na podstawie nadesłanych nagrań komisja powołana przez organizatora zakwalifikuje solistów i zespoły wokalne do udziału w przesłuchaniach festiwalowych, które odbędą się 18 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu. Uczestnicy festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania dwóch piosenek: jednej z twórczości zespołów wokalnych „Sposób na Nudę” i „Metamorfoza” oraz drugiej dowolnie wybranej. W tym dniu zaplanowane są również warsztaty wokalne z Magdaleną Ptaszyńską (wokalistką, autorką muzyki, pedagogiem). 
 
Koncert laureatów konkursu wokalnego połączony z wernisażem nagrodzonych prac konkursu plastycznego odbędzie się 19 października br. w sali widowiskowej Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu (ul. 3 Maja 46). Wielką wartością i gwarantem wysokiego poziomu artystycznego tego koncertu będzie występ Edi Ann (laureatki II miejsca w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2008), która weźmie także udział w pracach jury festiwalu. 
 
Projekt realizowany jest przy udziale środków z budżetu Województwa Łódzkiego.
 
Jednym z patronów medialnych festiwalu jest Portal WirtualnyZgierz.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje