REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodzicy Dwójki najlepsi

 W niedzielę, 26 września 2010 r. Bratoszewice gościły najlepszych młodzików. Na trasie przez Kalinów i Nowostawy, liczącej 10 km (z półmetkiem), rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Centralnego, w których udział wzięło blisko 50 zawodników i zawodniczek. Nasz region reprezentował Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Sandoz Stryków. Trener Mirosław Pożarlik wystawił do startu trzy pary: Artur Chmielewski i Dominik Chmielewski, Radosław Florczak i Damian Mikołajczyk oraz Sebastian Baranowski i Szymon Cichosz. Najbardziej liczono na dwóch Chmielewskich, którzy w tym sezonie wiodą prym nie tylko w strykowskim klubie, ale także w całym peletonie.

Młodzicy startowali co dwie minuty. Spośród strykowskich zawodników pierwsi na trasę wyruszyli Baranowski i Cichosz. Uzyskali oni czas 15 min. i 35 sek. co dawało jasność, że uplasują się poza pierwszą piątką. Tak też było, ostatecznie zajęli, niezłe ósme miejsce. W dalszej kolejności wystartowali Mikołajczyk i Florczak. Strykowianie bardzo ciężko pracowali na trasie i dojechali z czasem 15 min. 28 sek. co dało im bardzo dobre piąte miejsce. Najlepsi wyruszyli na trasę na końcu. Nadzieje Strykowa, a więc para Chmielewski-Chmielewski wyjechała jako przedostatnia. Kolarze „Dwójki” już na półmetku pokazali, że są bardzo mocni, bo osiągnęli czas poniżej siedmiu minut. Do końca strykowianie nie zwalniali tempa i na mecie wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Czas 14 min. 2 sek. i absolutne zwycięstwo z przewagą prawie pół minuty nad drugą parą ze Sławna. Strykowianie kapitalnie współpracowali na trasie i to się opłaciło. Trener Pożarlik świetnie przygotował swoich zawodników, a mechanik Roman Gorzkiewicz sprzęt czyli rowery.

W klasyfikacji klubowej Dwójka zajęła drugie miejsce, przegrywając jednym punktem ze Sławnem (które wystawiło do rywalizacji także dziewczyny). Szkoda, bo to już kolejna impreza, w której strykowianie osłabieni brakiem Pań w składzie muszą zadowalać się drugim czy trzecim miejscem, a z pewnością mogliby stać najwyżej na podium (w klasyfikacji klubowej liczy się sumę punktów pań i panów). Warto również wspomnieć, że złoto pary Artur i Dominik Chmielewski jest pierwszym w historii wywalczonym przez LUKS „Dwójkę” w jeździe parami na czas. „Odkąd powstał nasz klub, tylko tego krążka brakowało nam do kolekcji. Mamy złota we wspólnym, na czas, na szosie, na torze, w MTB, przełajach, ale w jeździe parami zawsze czegoś brakowało. W końcu się udało.” – mówi uśmiechnięty organizator imprezy Andrzej Pożalik.

Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd MG Stryków i OZKol Łódź. Organizatorzy: LUKS „Dwójka” Stryków pragną serdecznie podziękować strażakom z OSP Bratoszewice oraz Policji ze Strykowa i Zgierza za pomoc w zabezpieczeniu wyścigu, zaś Ośrodkowi ŁODR Bratoszewice za udostępnienie obiektu. Przepraszamy jednocześnie mieszkańców za utrudnienia w ruchu drogowym w czasie wyścigu. 

 
Młodzicy: 
1. Artur Chmielewski, Dominik Chmielewski (LUKS „Dwójka” Sandoz Stryków), 
2. Michał Kalinowski, Marcel Bogusławski (LKK LUKS Sławno), 
3. Dariusz Garczyński, Adrian Hut (Społem Łódź).
 
Młodziczki: 
1. Agata Ziółkowska, Aleksandra Ziółkowska (LKK LUKS Sławno), 
2. Natalia Lasek, Ewelina Walasińska (Społem Łódź), 
3. Justyna Mieszczankowska, Agata Madej (LKK LUKS Sławno).
 
Juniorzy Młodsi:  
1. Konrad Rumik, Piotr Nickiewicz (Lityński Bełchatów), 
2. Maksymilian Jędrzejczyk, Mateusz Laszczuk (LKK LUKS Sławno), 
3. Wiktor Kołodziejczyk, Marcin Załężny (Lityński Bełchaów).
 
Więcej ciekawych informacji sportowych przeczytasz na portalu www.dlakibica.pl

Inne

Ciekawe artykuły