REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodzieżowa debata prezydencka

 W niedzielę (24.10.2010 r.) w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu odbyła się młodzieżowa debata prezydencka. Podczas spotkania mieli okazję zaprezentować się kandydaci na Urząd Prezydenta Miasta Zgierza. Byli wśród nich: Mirosław Kolenda, Paweł Dziemdziela, Radosław Gajda, Artur Dunin oraz Jerzy Sokół.

 Debata była podzielona na trzy rundy tematyczne: 
  I. Polityka młodzieżowa w Zgierzu. 
 II. Przeciwdziałanie wykluczeniu w Zgierzu. 
III. Sytuacje problemowe do rozstrzygnięcia.
 
Był też czas na swobodą dyskusję oraz zadawanie pytań kandydatom. Ci ostatni, również mieli możliwość zapytać siebie nawzajem lub poprosić o wypowiedź publikę o nurtujące ich zagadnienia. 
 
Pytania zadawała głównie zgierska młodzież i to z resztą głównie z myślą o niej została przygotowana debata. Jej hasłem przewodnim było pytanie "Co dla młodzieży?". Spotkanie odbyło się z inicjatywy członków projektu reporterskiego Zatroper. Wcześniej jego uczestnicy mieli okazję ćwiczyć umiejętności dziennikarskie i operacyjne na specjalnych warsztatach w Grotnikach. Projekt dofinansowany jest ze środków unijnych w ramach programu "Młodzież w działaniu".
 
Cała debata została zarejestrowana okiem kamer. Nagrany materiał w formie DVD zostanie rozdystrybuowany w Zgierzu jeszcze przed I turą wyborów. Mediom dostarczymy również zapis ze swobodnej części spotkania, czyli zadawania pytańmówi Krystian Śmiałek, koordynator projektu
 
 
 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły