REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mniej połączeń kolejowych na trasie Łódź-Warszawa

1 marca 2011 r. ruszają remonty linii kolejowych. Dla pasażerów oznacza to, że kursować będzie mniej składów, a przejazdy wydłużą się o kilkanaście minut.

Prace modernizacyjne będą prowadzone na odcinkach Warszawa – Gdynia, Warszawa – Kraków, Warszawa – Katowice, ale dla mieszkańców naszego regionu najważniejsze zmiany wynikają z kontynuacji prac na linii od Skierniewic do Warszawy Zachodniej. Czas podróży między Łodzią, a Warszawa wzrośnie o 20 minut.  Ponieważ na tym odcinku z użytkowania wyłączony będzie jeden tor, kolejowe spółki zmuszone są odchudzić swoje rozkłady jazdy. Zmniejszeniu ulega liczba pociągów PKP Intercity do 19, a Przewozy Regionalne wycofują 4 składy. 

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do końca maja. Na zmiany w organizacji ruchu pociągów wpływ mają również prace modernizacyjne na stacji Warszawa Centralna. Kolejarze zapewniają, że tym razem są należycie  przygotowani do zmian wynikających z nowego rozkładu – lepiej niż podczas zmian ogólnopolskiego rozkładu z 13.12.2010 r.
 
Nowy rozkład jazdy można sprawdzić na http://rozklad-pkp.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,