REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Moc linera – dlaczego warto malować kreski i jaki eyeliner wybrać? (artykuł sponsorowany)

 Piękne kocie oko kojarzone jest z amerykańską osobowością – Marylin Monroe. Z tego względu kreska na oku to symbol kobiecości i eleganckiego makijażu. Wbrew wszelkim opiniom, kreska eyelinerem jest dla każdego. Nie ma znaczenia czy masz małe oko, wydatne spojrzenie czy też opadającą powiekę. Kluczem idealnej kreski jest dobry eyeliner i sposób jego używania. Poznaj więcej zalet kreski na oku i wybierz liner, którego stosowanie będzie samą przyjemnością!

Kreska na oku jest bardzo uniwersalna

W świecie makijażu panuje przeświadczenie, że kreska nie jest dla każdego. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ ten element makijażu oka jest jednym z uniwersalnych tricków, jakie mogą znaleźć się na powiece. Wynika to z tego, że kreskę można modyfikować, malować grubszą, cieńszą, klasyczną czy też zawiniętą. Dodatkowo, można pozostawić ją samodzielną lub też w towarzystwie cieni. Co istotne, kreska na oku sprawdza się w przypadku każdej specyfiki oka, a mianowicie oczu głęboko osadzonych, szeroko i wąsko rozstawionych, a nawet przy opadającej powiece. Istotne jest tylko, aby kreskę namalować odpowiednio do kształtu oka. Tylko wtedy podkreśli się atuty urody, a ukryje mankamenty. Dla podkreślenia – kreska na oku jest dla każdego, ważne tylko, by umiejętnie ją malować, a do tego niezbędny jest dobry liner i wprawiona ręka!

Rodzaje eyelinerów. Jaki liner wybrać?

Typ linera ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o malowanie kresek. Oczywiście nie obędzie się bez precyzji w dłoni, jednak tą kwestię można wypracować poprzez trenowanie ruchów, które pomogą uzyskać idealną kreskę. Trening czyni mistrza, dlatego nie zrażaj się, jeśli kilka kresek z rzędu wyjdzie nierównych lub niesymetrycznych. Z czasem dojdziesz do wprawy, a kreski będziesz malowała z zamkniętymi oczami. Na rynku kosmetycznym jest wiele rodzajów linerów, dlatego warto wybrać dobry i sprawdzony, który ułatwi, a nie utrudni malowanie kresek. Jeśli jesteś na drodze poszukiwania najlepszego eyelinera poznaj linery do oczy L’Oreal Paris.

  • Dla początkujących najlepiej sprawdzą się linery w pisaku. Są one łatwe w operowaniu, ponieważ przypominają mazak. Malując kreskę takim eyelinerem szybko nauczysz się wprawy, ponieważ ruch będzie zbliżony do tego, jak gdybyś malowała oko flamastrem.
  • Z kolei dla osób wprawionych w malowaniu kresek, najlepsze będą linery żelowe. Pozwalają one uzyskać rozmaite kreski, a przy tym są bardzo długotrwałe.
  • Dużą furorę zdobyły kolorowe linery, które sprawdzają się tak, jak żelowe u tych z was, które już wyćwiczyły sobie sposób malowania kreski. Te eyelinery można stosować bez względu na kolor oczu, a ich zastosowanie jest niebanalne i ciekawe. Możesz np. namalować zwykłą czarną kreskę, a nad nią drugą – przy pomocy kolorowego pigmentu. Intrygujący efekt gwarantowany!

Jak zastąpić eyeliner?

Mogłoby się zdawać, że liner to kosmetyk niezastąpiony w makijażu oka, w którym główną rolę odgrywa kreska. Mimo rozmaitych rodzajów eyelinerów, produkt ten nie jest dla każdego. Z tego względu, że nie każdy potrafi prawidłowo malować kreski, a z drugiej dlatego, że czasami liner warto zastąpić innym kosmetykiem. Wówczas sprawdzają się zwykłe czarne, brązowe, a nawet kolorowe kreski. Konturówka taka, mimo innego zastosowania, doskonale sprawdza się w przypadku malowania kresek. Pozwala uzyskać bardziej rozmyty efekt, który wykorzystywany jest podczas makijażu typu smokey-eyes lub delikatnego podkreślenia konturu oka czy też linii rzęs.

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje