REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Moc linera – dlaczego warto malować kreski i jaki eyeliner wybrać? (artykuł sponsorowany)

 Piękne kocie oko kojarzone jest z amerykańską osobowością – Marylin Monroe. Z tego względu kreska na oku to symbol kobiecości i eleganckiego makijażu. Wbrew wszelkim opiniom, kreska eyelinerem jest dla każdego. Nie ma znaczenia czy masz małe oko, wydatne spojrzenie czy też opadającą powiekę. Kluczem idealnej kreski jest dobry eyeliner i sposób jego używania. Poznaj więcej zalet kreski na oku i wybierz liner, którego stosowanie będzie samą przyjemnością!

Kreska na oku jest bardzo uniwersalna

W świecie makijażu panuje przeświadczenie, że kreska nie jest dla każdego. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ ten element makijażu oka jest jednym z uniwersalnych tricków, jakie mogą znaleźć się na powiece. Wynika to z tego, że kreskę można modyfikować, malować grubszą, cieńszą, klasyczną czy też zawiniętą. Dodatkowo, można pozostawić ją samodzielną lub też w towarzystwie cieni. Co istotne, kreska na oku sprawdza się w przypadku każdej specyfiki oka, a mianowicie oczu głęboko osadzonych, szeroko i wąsko rozstawionych, a nawet przy opadającej powiece. Istotne jest tylko, aby kreskę namalować odpowiednio do kształtu oka. Tylko wtedy podkreśli się atuty urody, a ukryje mankamenty. Dla podkreślenia – kreska na oku jest dla każdego, ważne tylko, by umiejętnie ją malować, a do tego niezbędny jest dobry liner i wprawiona ręka!

Rodzaje eyelinerów. Jaki liner wybrać?

Typ linera ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o malowanie kresek. Oczywiście nie obędzie się bez precyzji w dłoni, jednak tą kwestię można wypracować poprzez trenowanie ruchów, które pomogą uzyskać idealną kreskę. Trening czyni mistrza, dlatego nie zrażaj się, jeśli kilka kresek z rzędu wyjdzie nierównych lub niesymetrycznych. Z czasem dojdziesz do wprawy, a kreski będziesz malowała z zamkniętymi oczami. Na rynku kosmetycznym jest wiele rodzajów linerów, dlatego warto wybrać dobry i sprawdzony, który ułatwi, a nie utrudni malowanie kresek. Jeśli jesteś na drodze poszukiwania najlepszego eyelinera poznaj linery do oczy L’Oreal Paris.

  • Dla początkujących najlepiej sprawdzą się linery w pisaku. Są one łatwe w operowaniu, ponieważ przypominają mazak. Malując kreskę takim eyelinerem szybko nauczysz się wprawy, ponieważ ruch będzie zbliżony do tego, jak gdybyś malowała oko flamastrem.
  • Z kolei dla osób wprawionych w malowaniu kresek, najlepsze będą linery żelowe. Pozwalają one uzyskać rozmaite kreski, a przy tym są bardzo długotrwałe.
  • Dużą furorę zdobyły kolorowe linery, które sprawdzają się tak, jak żelowe u tych z was, które już wyćwiczyły sobie sposób malowania kreski. Te eyelinery można stosować bez względu na kolor oczu, a ich zastosowanie jest niebanalne i ciekawe. Możesz np. namalować zwykłą czarną kreskę, a nad nią drugą – przy pomocy kolorowego pigmentu. Intrygujący efekt gwarantowany!

Jak zastąpić eyeliner?

Mogłoby się zdawać, że liner to kosmetyk niezastąpiony w makijażu oka, w którym główną rolę odgrywa kreska. Mimo rozmaitych rodzajów eyelinerów, produkt ten nie jest dla każdego. Z tego względu, że nie każdy potrafi prawidłowo malować kreski, a z drugiej dlatego, że czasami liner warto zastąpić innym kosmetykiem. Wówczas sprawdzają się zwykłe czarne, brązowe, a nawet kolorowe kreski. Konturówka taka, mimo innego zastosowania, doskonale sprawdza się w przypadku malowania kresek. Pozwala uzyskać bardziej rozmyty efekt, który wykorzystywany jest podczas makijażu typu smokey-eyes lub delikatnego podkreślenia konturu oka czy też linii rzęs.

Inne

Ciekawe artykuły