REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Naczelnik Juszczyk i zastępca Kubiak zwolnieni

W Urzędzie Miasta Zgierza kolejne zmiany stanowiskowe. Z pracy „wylecieli” Andrzej Juszczyk, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej oraz jego zastępca Czesław Kubiak. Andrzej Juszczyk został zwolniony dyscyplinarnie. O powody zwolnień dopytywali na czwartkowej sesji miasta radni Zgierza. 

Bogumiła Kapusta, zastępca prezydenta miasta nie chciała wyjawić powodu zwolnienia. Wyjaśniła jedynie, że jest to sprawa pomiędzy pracodawcą i pracownikiem.
Z prośbą o wyjaśnienie zwrócił się do prezydent Iwony Wieczorek radny Jerzy Sokół. – Zwracam się z prośbą do Pani Prezydent o informację jaki był  powodu  zwolnienia z pracy, Pana Naczelnika Andrzeja Juszczyka, oraz jego zastępcy Pan Czesława Kubiaka. Pierwszy raz w historii zgierskiego samorządu zwolnieni są naczelnik i jego zastępca. Wydział Infrastruktury Miejskiej jest kluczowy dla UMZ – czytamy w zapytaniu radnego Sokoła. My również zapytaliśmy Urząd Miasta o tą sprawę.
 
Zgodnie z treścią art. 11. 1 KP: Pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika, do dóbr osobistych zaliczamy min. W myśl art. 47 Konstytucji RP, prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia. W związku z powyższym podawanie do wiadomości publicznej informacji o trybie zwolnienia z pracy oraz powodów zwolnienia Pana Andrzeja Juszczyka i Czesława Kubiaka może zostać uznane za naruszenie dobrego imienia zwolnionych pracowników Urzędu Miasta Zgierza. Zwłaszcza, iż powody zwolnienia należą tylko do sfery relacji między pracownikiem, a pracodawcą – wyjaśniła Katarzyna Sendal z Wydziału Promocji Miasta Zgierza. 
 
O powodach zwolnienia możemy zatem jedynie spekulować. Czy poszło o ul. Witosa, na środku której pozostawiono wielką dziurę? A może chodzi o plany co do zimowego utrzymania dróg? 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a