REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najlepsi młodzi informatycy w powiecie

Sześć trzyosobowych grup gimnazjalistów zmierzyło się z niełatwymi pytaniami ułożonymi przez nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Zgierzu w ramach XV Konkursu Informatycznego. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą nie tylko informatyczną, ale też matematyczną. Mięli za zadanie między innymi: napisać program matematyczny, stworzyć stronę internetową, czy wyjaśnić znaczenie anglojęzycznych pojęć takich jak” rootkit” czy „backdoor”.

 
Najlepiej z zadaniami poradziła sobie drużyna z Gimnazjum Nr 2 w Zgierzu. Tuż na nią na podium stanęły dwie ekipy z Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim. Podczas wręczania nagród, Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki wyraził nadzieję, że młodzi pasjonaci tej dziedziny wiedzy w przyszłości staną się cenionymi specjalistami.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność