REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najtrudniejszy pierwszy krok…

Goście VI Regionalnego Festiwalu Piosenek Anny Jantar „Czas jest złotem…” mogli przekonać się, jak znane w latach siedemdziesiątych przeboje polskiej wokalistki brzmią w nowych aranżacjach. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystąpiło pięćdziesięciu wykonawców reprezentujących domy kultury z terenu województwa łódzkiego.
 
Profesjonalne jury złożone z nauczycieli śpiewu oceniało występujących przyznając punkty za czystość wykonania, rytmikę ale przede wszystkim za przemycone w utworach własne interpretacje i emocje. To właśnie dzięki tym ostatnim komponentom prezentowane podczas festiwalu te same piosenki zyskiwały inny charakter. 
 
Największe wrażenie zarówno na jurorach, jak i widowni zrobiła Anna Frątczak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, która mistrzowskim wykonaniem piosenki pt. „Kto powie nam” zdobyła pierwsze miejsce w grupie wiekowej powyżej piętnastu lat. Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski wręczył także ufundowane przez powiat statuetki laureatkom, które stanęły na podium w młodszych kategoriach wiekowych (do lat 11-stu i w przedziale wiekowym 12-15 lat): Malwinie Wojciechowskiej i Klaudii Dudkiewicz
 
Więcej zdjęć dostępnych w galerii na stronach Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Inne

Ciekawe artykuły