REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Największa inwestycja w historii miasta ukończona

Uroczyście zakończono i podsumowano największą inwestycję w historii Zgierza związana z gospodarką wodociągowo-kanalizacyjną oraz modernizacją miejskiej oczyszczalni ścieków. Kontrakt wart był 100 mln zł, a za jego realizację odpowiadała Spółka Wodociągi i Kanalizacja Zgierz.

Projekt w połowie dofinansowany był ze środków unijnych. Inwestycja podzielona była na 12 kontraktów. Pierwszy z nich podpisany został we wrześniu 2007 r. Czystą wodę w kranach oraz wygodne odprowadzanie ścieków zagwarantowane mają mieszkańcy z następujących dzielnic: Chełmy (gdzie wykopy rozpoczęły się najwcześniej) Adelmówek, Rudunki, Podleśna, Krzywie oraz Proboszczewice. W tej ostatniej dzielnicy prace trwały do niedawna. 

W ramach inwestycji powstało 14 km miejskiej sieci wodociągowej, do której udało się podłączyć 96 procent mieszkańców Zgierza oraz 75 km sieci kanalizacyjnej, z której korzysta obecnie 86 procent mieszkańców. W efekcie  niemal wszyscy mieszkańcy Zgierza mają teraz (lub niedługo mieć będą – po podłączeniach) czystą wodę pod odpowiednim ciśnieniem i możliwość korzystania z miejskiego systemu odprowadzania ścieków. Pozwoli to w efekcie znacznie poprawić stan lokalnego środowiska, a także znacznie poprawić poziom rozwoju cywilizacyjnego. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od