REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nauka angielskiego bez podręczników – czy to możliwe?

Masz za sobą wiele prób przyswojenia języka angielskiego i jak dotąd nie udało Ci się znaleźć idealnej metody? Męczy Cię nauka z podręcznika i podejrzewasz, że w Twoim przypadku nie jest skuteczna? Nie jesteś jedyną osobą, u której przyswajanie języka z książek nie przynosi rezultatów. Poznaj sposoby na naukę bez podręczników.

Dlaczego nauka z podręczników bywa nieskuteczna?

Zdarzało Cię się uczęszczać w wielomiesięcznych kursach, w trakcie których jedynym sposobem nauczania było wkuwanie materiału z podręcznika? Nic dziwnego, że taka nauka nie przyniosła rezultatów. Uczenie się języków obcych z podręcznika rzadko bywa skuteczne.

Żeby nauka języka angielskiego mogła być efektywna, należy uczyć się ze słuchu. Dlatego też wzrokowe przyswajanie materiału z książki, nawet przez wiele godzin, rzadko jest wydajne. Sama nauka teorii nie przekłada się automatycznie na znajomość praktyki. Do tego wszystkiego dołączają skomplikowane teorie gramatyczne. Osoba początkująca, która dowie się, że musi przyswoić 12 czasów pełnych odmiennych reguł, może zniechęcić się już na początku swojej drogi z językiem obcym.

I wreszcie trzeci punkt wpływający na to, że nauka z podręcznika nie jest skuteczna – rozbudowane listy słówek do zakucia. Gdy otrzymujesz listę kilkuset słówek do zapamiętania, z których część wydaje Ci się zupełnie nieprzydatna, wtedy też motywacja do nauki drastycznie spada. Zakuwanie jest najgorszym sposobem nauki, bo nie prowadzi do zapamiętania frazy w kontekście. Ucząc się na pamięć, zazwyczaj większa część materiału bardzo szybko zostanie przez Ciebie zapomniana. Zdecydowanie lepsze efekty przynosi nauka słówek w pełnych zdaniach.

Na czym polega nauka Metodą Aktywnego Mówienia?

Rewolucyjna Metoda Aktywnego Mówienia to sposób na naukę bez podręczników, zakuwania na pamięć i ślęczenia nad zadaniami z książek. Metoda ta jest oparta na trzech głównych zasadach. Pierwszą z nich jest 1000 najważniejszych słów, czyli liczba słówek, które przyswoisz w trakcie kursu. Co ważne, ich znajomość pozwoli Ci zrozumieć 75% tekstów pisanych i aż 82% konwersacji w języku angielskim. Kolejna z nich to 6 najważniejszych czasów. Zamiast zakuwać wszystkie 12, skupiasz się na tych, które naprawdę są Ci potrzebne. Nie musisz znać wszystkich czasów, by móc rozmawiać z kimś po angielsku i rozumieć mowę angielską. W trakcie kursu Metodą Aktywnego Mówienia poznasz czasy takie jak Present Simple, Future Simple, Past Simple czy Present Continuous. Co istotne, podczas treningu gramatyka prezentowana jest w taki sposób, że nie zauważysz, kiedy wejdzie Ci do głowy.

Ostatnią z trzech zasad jest 100% mówienia i słuchania. To na tych filarach opiera się nauka w Metodzie Aktywnego Mówienia. Zamiast podręczników, wkuwania słówek, nużących ćwiczeń gramatycznych i uczenia się teorii, otrzymasz praktyczne treningi. Już od pierwszych lekcji nauczysz się mówić, nawet jeśli to Twoje pierwsze spotkanie z językiem angielskim. Dowiedz się więcej na temat treningów i zapisz się na stronie: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/.

Zalety nauki Metodą Aktywnego Mówienia

O licznych zaletach nauki przy pomocy Metody Aktywnego Mówienia przekonasz się niemal od razu po starcie treningów. Pierwszą zauważalną zmianą będzie poznawanie pełnych sekwencji i możliwość wykorzystywania ich w życiu. Zamiast wielomiesięcznej nauki teorii i konieczności samodzielnego budowania zdań, otrzymasz praktyczne umiejętności już na starcie.

Sporym atutem Metody Aktywnego Mówienia jest także 100% aktywności w trakcie treningów. Koniec z bezowocnymi zajęciami języka, w trakcie których przysypiasz. Treningi w ramach Metody Aktywnego Mówienia są interesujące, angażujące i nie będziesz mieć problemu, by aktywnie w nich uczestniczyć. Całość odbywa się w niezobowiązującej atmosferze, bez stresujących egzaminów i zaliczeń. Brak zakuwania na pamięć i wykonywania wielogodzinnych ćwiczeń z podręcznika sprawi, że wzrośnie Twój entuzjazm do nauki i przyswajanie wiedzy stanie się czystą przyjemnością. Przekonaj się o licznych zaletach Metody Aktywnego Mówienia i wybierz alternatywny sposób nauki języka angielskiego.

Inne

Ciekawe artykuły