REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Naukowy festiwal

 Odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, matematyczne zagwozdki oraz kryminalne śledztwo, to niektóre z tematów zajęć jakie czekały na gimnazjalistów, którzy 10 marca odwiedzili Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie.

 
W ramach Festiwalu Nauki „Akademia Licealisty” nauczyciele powiatowej szkoły, wraz z Uniwersytetem Łódzkim, zorganizowali cykl warsztatów, aby w ten nietypowy sposób zachęcić do nauki w głowieńskiej placówce.
 
– Każdy uczestnik festiwalu miał możliwość wzięcia udziału w 2 wybranych warsztatach z listy obejmującej 7 zajęć – mówi Anna Rakowska, nauczycielka języka angielskiego w ZSLG – organizator imprezy.
 
Panel przyrodniczy został podzielony na 3 części. Pierwsza, czyli „Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce”, dotyczyła zagadnień zawiązanych z ludzkim ciałem, następnie odbyły się warsztaty: „Z geografią na krańcu świata” oraz „Sofizmaty i paradoksy w matematyce”. W części humanistycznej gimnazjaliści mogli wziąć udział w zajęciach z analizy i tworzenia przekazów reklamowych, pozyskiwaniu funduszy na kulturę (czyli o projektach i młodych twórcach z naszego regionu) oraz przeprowadzić „śledztwo nad średniowiecznym skandalem – kto i dlaczego zabił biskupa Stanisława?”.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od