REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Naukowy festiwal

 Odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, matematyczne zagwozdki oraz kryminalne śledztwo, to niektóre z tematów zajęć jakie czekały na gimnazjalistów, którzy 10 marca odwiedzili Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie.

 
W ramach Festiwalu Nauki „Akademia Licealisty” nauczyciele powiatowej szkoły, wraz z Uniwersytetem Łódzkim, zorganizowali cykl warsztatów, aby w ten nietypowy sposób zachęcić do nauki w głowieńskiej placówce.
 
– Każdy uczestnik festiwalu miał możliwość wzięcia udziału w 2 wybranych warsztatach z listy obejmującej 7 zajęć – mówi Anna Rakowska, nauczycielka języka angielskiego w ZSLG – organizator imprezy.
 
Panel przyrodniczy został podzielony na 3 części. Pierwsza, czyli „Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce”, dotyczyła zagadnień zawiązanych z ludzkim ciałem, następnie odbyły się warsztaty: „Z geografią na krańcu świata” oraz „Sofizmaty i paradoksy w matematyce”. W części humanistycznej gimnazjaliści mogli wziąć udział w zajęciach z analizy i tworzenia przekazów reklamowych, pozyskiwaniu funduszy na kulturę (czyli o projektach i młodych twórcach z naszego regionu) oraz przeprowadzić „śledztwo nad średniowiecznym skandalem – kto i dlaczego zabił biskupa Stanisława?”.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub