REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Niebezpieczne dinozaury?

Czy dinozaury ustawione w rewitalizowanym Parku Miejskim im. T. Kościuszki są niebezpieczne? Wykonane z tworzywa makiety z pewnością nie ugryzą, ale, jak się okazało, mogą przewrócić się na bawiących. 

W niedzielę 14 września w godzinach popołudniowych jeden z dinozaurów przewrócił się na bawiące się dziecko. Poszkodowanego malucha przewieziono do jednego z łódzkich szpitali, nie stwierdzono poważniejszych obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczyła Straż Miejska. W poniedziałek firma odpowiedzialna na ustawienie dinozaurów zabrała uszkodzoną makietę. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną wypadku, prawdopodobnie zniszczeniu uległo łączenie figury z fundamentem.  Pozostaje pytanie czy była to wada fabryczna czy makietę uszkodziły już w parku osoby trzecie. 

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu umieszczona w parku. Obszar placu zabaw, w którym znajdują się makiety zwierząt, został wyłączony z użytkowania. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.