REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Niebezpieczne znaleziska z II Wojny Światowej

Pracownicy firmy budowlanej wykonujący roboty ziemne na ul. Ks. Rembowskiego natrafili na około 100 sztuk silnie skorodowanej amunicji. Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2012 r. około godz. 10:00. O znalezisku natychmiast poinformowana została zgierska komenda. Skierowany na miejsce policjant z rozpoznania minersko-pirotechnicznego stwierdził, że znaleziona amunicja kalibru 7,62 mm pochodzi z czasów II Wojny Światowej.

Na miejsce przyjechali żołnierze z patrolu saperskiego z jednostki w Tomaszowie Mazowieckim, którzy zabezpieczyli amunicję. Na podobne znalezisko natknął się mieszkaniec Głowna, który zauważył tkwiący w błocie pocisk powojenny. Policyjny pirotechnik stwierdził, że był to granat moździerzowy. Do przybycia patrolu saperskiego, policjanci z Komisariatu Policji w Głownie wystawili w tym miejscu posterunek stały.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub