REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Niedaleko Zgierza działa supernowoczesna fabryka

Dokładnie mowa o wytwórni tektury falistej zlokalizowanej niedaleko Strykowa, tuż przy autostradzie A2, należącej do niemieckiej firmy Prowell. Zakład został otwarty na początku grudnia 2010 r. Jest to obecnie 7 fabryka tektury w Europie koncernu Progroup AG. 

Dlaczego jest aż tak nowoczesna? Proces produkcji sterowany jest bowiem z centrali firmy w niemieckim Landau przy użyciu łącz internetowych. Dzięki zastosowaniu wydajnych rozwiązań, z których wiele owianych jest firmową tajemnicą, pracuje tu tylko około 50 osób. Mimo to, dziennie wyjeżdżać ma stąd 100 załadowanych tirów. Fabrykę wyposażono w zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Według zapewnień inwestora, w skali roku produkcja wynieść ma 140 tys. ton. Wartość inwestycji to 55 mln euro. 
 
Nowa fabryka powstała w podstryskowskim Tulipan Parku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Lokale władze zadowolone są z rozwoju gminy i liczą, że ostatnia inwestycja przyciągnie za sobą kolejne.   
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność