REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Niedaleko Zgierza działa supernowoczesna fabryka

Dokładnie mowa o wytwórni tektury falistej zlokalizowanej niedaleko Strykowa, tuż przy autostradzie A2, należącej do niemieckiej firmy Prowell. Zakład został otwarty na początku grudnia 2010 r. Jest to obecnie 7 fabryka tektury w Europie koncernu Progroup AG. 

Dlaczego jest aż tak nowoczesna? Proces produkcji sterowany jest bowiem z centrali firmy w niemieckim Landau przy użyciu łącz internetowych. Dzięki zastosowaniu wydajnych rozwiązań, z których wiele owianych jest firmową tajemnicą, pracuje tu tylko około 50 osób. Mimo to, dziennie wyjeżdżać ma stąd 100 załadowanych tirów. Fabrykę wyposażono w zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Według zapewnień inwestora, w skali roku produkcja wynieść ma 140 tys. ton. Wartość inwestycji to 55 mln euro. 
 
Nowa fabryka powstała w podstryskowskim Tulipan Parku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Lokale władze zadowolone są z rozwoju gminy i liczą, że ostatnia inwestycja przyciągnie za sobą kolejne.   
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od