REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nielegalnie produkowali papierosy

Łódzcy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej i zgierskimi stróżami prawa zatrzymali  grupę przestępczą zajmująca się nielegalnym tytoniowym procederem. Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną i zabezpieczyli ponad 19 tysięcy paczek papierosów. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi co najmniej 291 000 złotych.

19 lutego 2014 r. około godz. 10. 00 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadząc pewne działania do jednej ze spraw dotarli na teren gminy Parzęczew. Tam zatrzymali się przed  wcześniej wytypowaną posesją. Po krótkiej rozmowie ze znajdująca się na terenie nieruchomości kobietą, widząc jej zdenerwowanie potwierdzające wcześniejsze podejrzenia, weszli do budynku. 56-letnia gospodyni nie chciała umożliwić funkcjonariuszom sprawdzenia garażu. Pokrętnie tłumaczyła, że  nie ma kluczy, jednak widząc determinację stróżów prawa w końcu otworzyła pomieszczenie. Jak się okazało w garażu zorganizowano linię do nielegalnej produkcji papierosów. W momencie wejścia policjantów pracowały przy niej trzy osoby: 54-letni mężczyzna i dwie kobiety w wieku 31 i 29 lat. Cały lokal wypełniony był workami i pudełkami z papierosami. Zabezpieczono również maszyny do cięcia i pakowania tytoniu.

Cała podejrzewana czwórka została zatrzymana i przewieziona do zgierskiej komendy. Usłyszeli zarzuty wynikające z ustawy karno-skarbowej a dotyczące  nielegalnej produkcji i magazynowania wyrobów tytoniowych.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,