REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nieprzeciętny trucker z Łęczycy

Jest młody, a zdążył już zwiedzić kilkadziesiąt państwa świata. Takie możliwości daje mu praca, do której podchodzi w niecodzienny sposób. Rafał Zazuniuk jest z Łęczycy i pracuje jako kierowca ciężarówki.

Rafał jako młody chłopak wyjechał do Kanady i tam zamieszkał. Tam też zaczęła się jego przygoda z "truckerką", czyli z pracą za kierownicą ciężarówki.

Patrząc na przejeżdżające trucki pomyślałem, że oni to mają fajnie, są w pracy i są wolni i jeszcze im za to płacą. I tak się zaczęła myśl o truckach choć jeszcze nie była całkowicie ukształtowana. Dopiero jakieś 5 lat później, kiedy w fabryce w której pracowałem cały czas chodziły pogłoski o zwolnieniach, powiedziałem sobie że muszę zapewnić sobie byt w taki sposób że nie będę się martwił o pracę. W transporcie tej pracy nigdy nie brak, wystarczy otworzyć pierwszą lepszą gazetę – wszędzie są oferty dla kierowców –  tak Rafał Zazuniuk opowiada o swoich początkach w tej branży. Kierowca w 2009 r. przyjechał do Polski, a dokładnie do rodzinnej Łęczycy i tu podjął pracę jako kierowca na trasach międzynarodowych. I w ten sposób ma możliwość zwiedzania całej Europy.

Rafał nie jest jednak zwykłym "driverem". Swoją pracę dokumentuje na filmach, a swoje przygody opisuje na blogu. Wciąż przybywa mu czytelników i oglądających, truckerzy wysyłają mu pozdrowienia na CB radio, na parkingach rozpoznają go chłopaki z branży, którzy wcześniej oglądali go na filmach. Z jego opowieści można dowiedzieć się czym różni się praca drivera w Ameryce Północnej od pracy kierowcy na starym kontynencie.

Rafał staje się coraz bardziej znany i nie tylko w internecie. Dostał nawet propozycję wystąpienia w programie telewizyjnym w brytyjskiej telewizji. Zapraszamy do odwiedzenia i czytania bloga: www.nolibab3.blogspot.com

Z filmikowych opowieści można dowiedziec się, że np. w USA posiadanie piwa w kabinie cieżarówki grozi $10 000 kary, w samochodach nie ma tachografów, a kierowca rzadko kiedy wyjeżdża na dłużej niż 2 tygodnie. Co jeszcze? Zapraszamy do oglądania:

Więcej filmów w serwisie youtube.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają