REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Niszczyli znaki na krajowej jedynce

Kilkanaście minut przed północą 19 października dyżurny zgierskiej komendy przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch mężczyzn na krajowej jedynce w okolicach miejscowości Solca Wielka niszczy znaki drogowe. Gdy policjanci dotarli na miejsce zauważyli zniszczony słupek hektometryczny.

Nieopodal tego miejsca funkcjonariusze dostrzegli ukrywających się w zaroślach dwóch mężczyzn. Na widok mundurowych zaczęli oni uciekać w stronę lasu. Policjanci ruszyli w pościg. Już po kilku chwilach wandale znaleźli się w rękach mundurowych. Z uwagi na fakt, że zatrzymani zachowywali się agresywnie i nie stosowali się do wydawanych poleceń, policjanci zmuszeni byli ich obezwładnić.

Okazało się, że zniszczony słupek to nie jedyna szkoda, którą wyrządzili wandale. W odległości około 50 metrów od miejsca ich ujęcia, policjanci znaleźli leżące w rowach dwie tablice znaków drogowych, a także powyginaną podstawę znaku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstępnie wyceniała wartość poniesionych szkód na kwotę 850 zł.

Zatrzymani są mieszkańcami gminy Ozorków w wieku 18 i 19 lat. Obydwaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi z wynikami – młodszy 1,28 promila, a starszy 1,62 promila. Za uszkodzenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły