REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowe inwestycje w „Borucie”

W 2012 roku Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgierzu został przekształcony w spółkę prawa handlowego – Centrum Medyczne Boruta Sp. z o. o. Od tego czasu spółka może pochwalić się ciągłymi nakładami na inwestycje. Zarząd spółki, dzięki zwarciu nowych i renegocjacji starych umów, poczynił spore oszczędności, które można wykorzystać na rozwój placówki. 

W 2013 r. została wykonana instalacja przyzywowa do łóżek pacjentów, zainstalowano też system alarmowy z monitoringiem. Dużym sukcesem było otwarcie poradni pediatrycznej, z której dziś korzysta ok. 1300 dzieci.

W 2014 r. udało się wyremontować pomieszczenia pod pracownię tomografii komputerowej i wyposażyć ją w nowy tomograf, który będzie wykorzystywany na potrzeby szpitala i poradni działających w „Borucie” oraz innych medycznych placówek korporacyjnych. W lipcu tego roku Centrum na własne potrzeby zakupiło karetkę marki Renault Master kategorii P, czyli podstawowej. Obecnie trwa remont i adaptacja dawnego budynku administracyjno – gospodarczego na potrzeby oddziału rehabilitacji. Pod koniec tego roku będzie można leczyć już pierwszych pacjentów. Istotną inwestycją była również modernizacja głównej rozdzielnicy prądu, która nie spełniała już wymogów bezpieczeństwa oraz nie była kompatybilna z wieloma nowoczesnymi urządzeniami, w tym z nowo zakupionym tomografem komputerowym. Wykonane, w tym roku, i wciąż realizowane inwestycje, pochłonęły już ponad 2 mln zł z budżetu spółki. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,