REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowy dach Muzeum Miasta Zgierza

Siedziba Muzeum Miasta Zgierza przy ul. Dąbrowskiego 21 przechodzi aktualnie remont. Dzięki pracom budynek zyskuje zupełnie nowy dach. No może nie do końca w 100% nowy, bowiem niektóre cenne elementy konstrukcyjne pozostają.

Wzmocnione zostały m.in. zabytkowe więźby, a także niektóre ścianki strychu – mówi Robert Starzyński, dyrektor Muzeum Miasta Zgierza. – W sumie do zabezpieczenia zabytkowych elementów użyto 20 ton stali

Koszt inwestycji to kwota rzędu 400 tys. zł. Taki nadkład finansowy wynika z konieczności zatrudnienia ekipy, która posiada uprawnienia konserwatorskie na remont obiektów zabytkowych, do których siedziba zgierskiego muzeum zalicza się. Prace prowadzi firma z Koła (woj. wielkopolskie), która wykonywała remonty konserwatorskie m.in. ratuszy w Kole i Koninie. Środki na wymianę dachu naszego muzeum pochodzą z wieloletniego planu inwestycyjnego miasta. Prace potrwają do końca sierpnia. 

Dodatkowo w ramach tego remontu instalowany jest w Muzeum również system wentylacji mechanicznej we wszystkich pomieszczeniach na wszystkich kondygnacjach. Po remoncie zamierzamy odświerzyć – odmalować "Kruszówkę". Przez 2 tygodnie, do Nocy Muzeów, Kruszówka będzie nieczynna dla zwiedzających – informuje dyrektor. 

Ale to nie jedyna inwestycja jaką planuje szef muzeum. Placówka posiada środki na wymianę stolarki okiennej.
Obecnie czekamy na decyzję w sprawie dotacji, o jaką ubiegamy się w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, która miałby być przeznaczona na remont elewacji budynku – mówi Robert Starzyński
 
W kolejnych etapach planowana jest również wymiana instalacji centralnego ogrzewania oraz dostosowanie budynku do obsługi niepełnosprawnych w tym zamontowanie windy, a także wyjścia ewakuacyjnego z piwnicy oraz sanitariatów. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.