REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Od piątku mamy droższy gaz

 Od 1 października obowiązują wyższe stawki Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa za zużycie gazu. Średnio ceny wrastają o 6,34%. Jak wylicza Polskie Radio o 64 gr miesięcznie więcej zapłacą osoby, które gazu używają tylko do gotowania. Jeśli dodatkowo podgrzewają wodę, średnio zapłacą więcej o 3 zł. Z kolei rachunki osób, które gazem ogrzewają dom średnio wzrosną o 11 zł. 

Bez zmian pozostają stawki abonamentowe oraz stawki opłat sieciowych.

Skąd biorą się podwyżki? PGNiG tłumaczy je wzrostem kosztów gazu pochodzącego z importu oraz wahaniami kursu dolara, a także wyższymi wymogami jeśli chodzi o magazynowanie gazu. Nowe stawki pozostaną na tym poziomie do końca marca 2011 r. 
PGNiG wnioskował o podwyżki rzędu 10%.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.