REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Oficjalne otwarcie bloku komunalnego w Zgierzu

1 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanego bloku komunalnego przy ul. Rembowskiego 30A w Zgierzu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Prezydent Iwona Wieczorek wraz z Prezes Zarządu Spółki MPGM Anną Idczak. Pierwsi lokatorzy do bloku wprowadzą się już w najbliższy poniedziałek.

To pierwszy od trzydziestu lat tego typu obiekt, jaki powstał na terenie naszego miasta. Wybudowany został, przy współudziale Miasta, przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w ramach programu „Moje M – krok po kroku”. Powstał obiekt (dwie klatki, trzy kondygnacje) z 24 lokalami mieszkalnymi o powierzchni od 24, 5 m2 do 44 m2. Każde mieszkanie wyposażone zostało w biały montaż (prysznic z brodzikiem, wc, umywalka, armatura łazienkowa i kuchenna), a także w kuchenkę elektryczną z płytą ceramiczną i piekarnikiem oraz zlewozmywak dwukomorowy ze stali nierdzewnej. Ściany lokali wykończone są tynkami gipsowymi i płytami karton-gips pomalowanymi na biało. Na betonowych posadzkach znajduje się okładzina PCV, bądź dywanowa (do wyboru przez mieszkańców). Ponadto, wszystkie lokale wyposażone są w światłowodową instalację telefonii stacjonarnej, Internetu oraz tv satelitarnej. Oferta MPGM skierowana była do najemców mieszkań komunalnych nieposiadających zaległości czynszowych lub osób oczekujących na jego przyznanie. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,