REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ogień w głowie, wyniki festiwalu

 Przedstawiamy wyniki z  posiedzenia Jury VI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”  przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu  (ul. Mielczarskiego 1), w dniu 28 sierpnia 2010r.

 
Jury w składzie: Agnieszka Bąk – reżyser, producent, Magdalena Nieć – aktorka, Mariusz Palej – reżyser, operator po obejrzeniu 16 filmów postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix, w wysokości 1500 zł, filmowi „SMS" autorstwa  Pawła Słomkowskiego za wybór współczesnego tematu. Autor  z dziennikarskim zacięciem pokazuje bezwzględność współczesnego biznesu żerującego na ludzkich uczuciach. Dualizm moralny bohatera jest znakomitą pointą tego filmu.
 
Jury przyznało również:
* drugą nagrodę w wysokości 1000 zł Irexowi Janionowi za film „Cellulit” za zabawną, inteligentną i przewrotną kontestację współczesnego świata: kultury, biznesu i polityki.
* trzecią nagrodę w wysokości 500 zł Maciejowi Bartoszowi Krukowi za film „Kurczak” za ciekawy portret młodego, osamotnionego twórcy żyjącego na gruzach tkanki miejskiej i ludzkiej postkomunistycznej rzeczywistości.
 
Nagrodę publiczności w  wysokości 500 zł (po podliczeniu głosów z kart do głosowania) otrzymuje Jan Grobliński za film „Poszła na wschód”.
 
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z imprezy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na