REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ogień w głowie, wyniki festiwalu

 Przedstawiamy wyniki z  posiedzenia Jury VI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”  przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu  (ul. Mielczarskiego 1), w dniu 28 sierpnia 2010r.

 
Jury w składzie: Agnieszka Bąk – reżyser, producent, Magdalena Nieć – aktorka, Mariusz Palej – reżyser, operator po obejrzeniu 16 filmów postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix, w wysokości 1500 zł, filmowi „SMS" autorstwa  Pawła Słomkowskiego za wybór współczesnego tematu. Autor  z dziennikarskim zacięciem pokazuje bezwzględność współczesnego biznesu żerującego na ludzkich uczuciach. Dualizm moralny bohatera jest znakomitą pointą tego filmu.
 
Jury przyznało również:
* drugą nagrodę w wysokości 1000 zł Irexowi Janionowi za film „Cellulit” za zabawną, inteligentną i przewrotną kontestację współczesnego świata: kultury, biznesu i polityki.
* trzecią nagrodę w wysokości 500 zł Maciejowi Bartoszowi Krukowi za film „Kurczak” za ciekawy portret młodego, osamotnionego twórcy żyjącego na gruzach tkanki miejskiej i ludzkiej postkomunistycznej rzeczywistości.
 
Nagrodę publiczności w  wysokości 500 zł (po podliczeniu głosów z kart do głosowania) otrzymuje Jan Grobliński za film „Poszła na wschód”.
 
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z imprezy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od