REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Oj, była zabawa i działo się!

W Miejskim Przedszkolu nr 9 ,,Słoneczny Dom” w miniony piątek odbył się Wielki Piknik Rodzinny. 

Najpierw dzieci w poszczególnych grupach przygotowały występy z okazji  Święta Mamy i Taty, potem wszyscy udali się do ogrodu. Na piknik dzieci przyszły wraz z całymi rodzinami. 

Słońce widząc, co się szykuje wyszło za chmur i towarzyszyło wszystkim uczestnikom zabawy aż do końca.

Przedszkole z pomocą rodziców i Rady Rodziców przygotowało mnóstwo atrakcji.

Była zabawa przy muzyce ze śmiesznymi zadaniami dla dzieci i dorosłych.  Między innymi nasze Panie z Przedszkola i rodzice musieli pokazać swoje umiejętności  taneczne. Tradycyjne wszyscy uczestnicy przebrali się kolorowe stroje i utworzyli pociąg, który poruszał się przy dźwiękach muzyki i śpiewie dzieci.  

Dzieci brały udział w  konkurencjach sportowych. Za udział w nich każdy mógł dostać balony, naklejki  oraz pamiątkowe dyplomy.

Dzieci mogły zaprezentować swoje talenty artystyczne malując na specjalnie przygotowanych ściankach. 

Najstarsza grupa przedszkolaków wystąpiła z przedstawieniem teatralnym przygotowanym na zajęciach z angielskiego. 

Nie zabrakło salonu piękności, gdzie każda buzia mogła się zmienić w cokolwiek dziecko zapragnęło.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy była loteria fantowa, tu kolejka chętnych nie miała końca, każdy chciał wygrać coś fajnego. Dzieci wróciły do domów z masą gadżetów – kolorowych smyczy, długopisów, plakatów, artykułów papierniczych, bransoletek, słodyczy i mnóstwem innych rzeczy. Największą popularnością cieszyły się wielkie balony z helem – o wygraniu balonu marzył każdy.

Swoje umiejętności pokazała też  szkoła capoeria z Łodzi.  

Rodzice w specjalnie przygotowanym miejscu  mogli wraz ze specjalistą zbadać dzieciom  stopy.

Zorganizowano też specjalne miejsce ze stolikami gdzie można było odpocząć i zjeść coś pysznego. Oferowaliśmy  miedzy innymi  kiełbaski i parówki z grilla, chleb ze smalcem i ogóreczkiem.  Tradycyjnie nasze mamy upiekły przepyszne ciasta.

Jedną z atrakcji było to, iż organizatorzy byli przebrani w śmieszne stroje. Z dziećmi bawiły się klauny, wesołe owoce  i inne bajkowe postacie. 

Motywem przewodnim Pikniku było ,,Będzie zabawa, będzie się działo” – i rzeczywiście można śmiało powiedzieć, że zostało to zrealizowane. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu