REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Oszuści podszywają się pod wolontariuszy CKD

W Łodzi pojawiły się osoby, które na ulicach kwestują przed Świętami Wielkanocnymi na rzecz dzieci z domów dziecka. Chodzą z puszkami po domach, przedstawiając się jako wolontariusze zgierskiego Centrum Kultury Dziecka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zgierska placówka nie organizuje takiej akcji, a zbierający to zwykli oszuści.

Informację o osobach, które podają się za naszych pracowników otrzymaliśmy poprzez Facebooka, od znajomego, którego oszuści namawiali do wrzucenia pieniędzy do puszki. Miało to miejsce na ul. Młynarskiej, na Bałutach w Łodzi. Co gorsza, puszki oklejone były logo CKD. Natychmiast poinformowaliśmy o sprawie policję. Zapewniono nas, że w miejsce został już skierowany patrol – mówi Karolina Miżyńska, szefowa CKD.
Ostrzegamy wszystkich, aby nie paść ofiarą własnej łatwowierności. Zgierskie CKD nigdy nie zbiera środków finansowych poprzez kwestę uliczną w Łodzi, Zgierzu czy gdziekolwiek. 
Nasi pracownicy pojawią się na ulicach jedynie w czasie zbiórki jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym nie prowadzimy żadnych zbiórek publicznych – mówi Karolina Miżyńska.
Okazuje się, że nie tylko „dzieci” oczekują na świąteczne paczki. Na liście „potrzebujących” znalazło się także Radio Łódź.
Otrzymaliśmy sygnał z Radia Łódź mówiący, że ktoś przekazał dziennikarzom, że na ul. Młynarskiej chodzili młodzi ludzie i zbierali datki na Radio Łódź. Zgłoszenie było z godz. 10:00 natomiast słuchacz nie podał czasu sytuacji. Dyżurny skierował tam patrol. Nie zlokalizowano w okolicy żadnych ludzi zbierających datki. Nie wpłynęła do nas również żadna inna informacja o zatrzymaniu kogokolwiek do takiej próby oszustwa – informuje Joanna Kącka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
 

Inne

Ciekawe artykuły