REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Patrz na moją siłę a nie słabość

Na kilka godzin plac Jana Pawła II w Zgierzu stał się miejscem barwnego festiwalu i kiermaszu w czwartek 28.04.2011 r. Działo się tak za sprawą zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Sami o Sobie”. Imprezie patronował Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, w imieniu którego statuetkę za pomoc w organizacji przedsięwzięcia odebrał Sekretarz Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch.

Na wzniesionej specjalnie na ta okazję scenie prezentowały się grupy taneczne i wokalne z placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne intelektualnie z całego województwa łódzkiego. Na licznych stoiskach można było podziwiać, a także nabyć przedmioty wykonane przez podopiecznych tychże stowarzyszeń i skosztować domowych wypieków. Dzięki tego typu inicjatywom możliwa jest integracja osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością oraz przełamanie stereotypów dotyczących ich funkcjonowania. 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność