REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Paweł wyjeżdża na staż do Brukseli

Paweł Rogaliński, łódzki dziennikarz, bloger zaraz po świętach wyjeżdża na 3-mięsięczny staż do Brukseli. Staż jest nagrodą ufundowaną przez Europejską Partię Ludową. W grudniu lokalne media z województwa, w tym nasz portal, zaangażowały się wwsparcie dla Pawła. Aby wygrać, jego praca musiała zdobyć jak najwięcej głosów. Udało się.  

23 marca laureaci II edycji konkursu "Grupa EPL rozmawia ze studentami: Na co przeznaczyć unijne pieniądze" podczas uroczystego obiadu w Warszawie przedstawili swoje koncepcje byłemu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Profesorowi Jerzemu Buzkowi oraz europosłowi Rafałowi Trzaskowskiemu.
 
Innowacyjna gospodarka, przemyślana polityka komunikacyjna, bezpieczeństwo, rozwój miast i regionów, poprawa sytuacji na kolei, nauka języków obcych na obszarach wiejskich, zwalczanie bezrobocia wśród absolwentów – to zagadnienia, które młodzi Polacy chcieliby finansować z funduszy unijnych. Najbardziej podobają się jednak pomysły Pawła Rogalińskiego.
 
Konkurs jest formą dialogu Grupy Europejskiej Patii Ludowej, największej frakcji w Parlamencie Europejskim z młodymi ludźmi. – Tym razem chcieliśmy poznać zdanie młodych Polaków na temat finansów UE. Zaprosiliśmy ich do przedstawienia własnej koncepcji wykorzystania unijnych funduszy i jak zwykle nie zawiedli – mówi Marcin Trojanowski, Dyrektor Biura Zewnętrznego Grupy EPL w Warszawie. 
 
Na konkurs wpłynęły eseje, prezentacje i filmy z całej Polski. Na 15 najlepszych prac wybranych przez jury w specjalnie stworzonej aplikacji na Facebooku głosowali internauci, niemal 8300 osób. Zwycięski esej Pawła Rogalińskiego, studenta Uniwersytetu Łódzkiego, otrzymał 2182 głosy. W nagrodę Paweł odbędzie trzymiesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim i razem z laureatami II i III m-ca Kamilem Szydłowskim i Kacprem Sacharczukiem z Uniwersytetu Warszawskiego, swój pomysł na finanse UE przedstawi Januszowi Lewandowskiemu, Komisarzowi ds. budżetu.
 
Najlepsze prace zostały wydane w pokonkursowej publikacji, we wstępie do której Joseph Daul, Przewodniczący Grupy EPL napisał „Dla Grupy EPL, która wyznaje te same wartości, co Robert Schuman, Konrad Adenauer i Alcide de Gasperi – autorzy podwalin dla dzisiejszej Unii, budżet to środki dla realizacji najważniejszych priorytetów. Cieszy mnie, iż mogliśmy na nie spojrzeć oczami młodych ludzi. Razem mamy większą szansę zbudować Europę bezpieczną, solidarną i bogatą – zarówno w wymiarze materialnym, jak i kulturowym.”
 
Paweł Rogaliński dziękuje za pośrednictwem naszego portalu za poparcie, którego udzieli mu nasi czytelnicy. 
 
Tymczasem, w nowym konkursie o staż w Parlamencie Europejski bierze udział nasz redakcyjny przyjaciel – Kazimierz Popławski z woj. podlaskiego. Aby wyjechać  potrzebuje głosów na facebooku https://fbapps.platforma.org/fb_eurostaz/
Aby mu pomoć, wystarczy kliknąć przy jego nazwisku na facebookowej aplikacji. Kazimierz Popławski to prawdziwy Europejczyk. Studiował w Polsce, Estonii (świetnie zna estoński) oraz USA. Obecnie pracuje na Słowacji. Prowadzi blogi oraz strony internetowej, m.in. www.eesti.pl , www.visitbialystok.com czy www.slowacja-dokumentacja.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a