REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni

23 września to początek kalendarzowej jesieni. Jaka będzie ta pora roku? Pochmurna, deszczowa i mokra czy też piękna, ciepła z nutą babiego lata?
 
Wszystko wskazuje na to, że początek astronomicznej jesieni upłynie pod znakiem pięknej, słonecznej i ciepłej aury. Polska jak i Europa zdominowane są przez układy wysokiego ciśnienia, przez co zachmurzenie mamy małe i umiarkowane. Wyże są mocne więc ośrodki niskiego ciśnienia znad Atlantyku wędrują na północ nad Skandynawię powoli wypełniając się. Fronty atmosferyczne są dosłownie "zabijane" przez wyże. 
 
Wszystko wskazuje na to, że przez następne 2 tygodnie wyże będą królować nad Europą, co pozwoli mieszkańcom Polski cieszyć się piękną i słoneczną pogodą. Jedynym mankamentem będzie dla grzybiarzy brak opadów. Gdyby teraz popadało w lasach zaroiłoby się od grzybów. 
 
Będzie tez bardzo ciepło. Termometry w następnych dniach mogą pokazywać nawet 24-26 stopni i to nawet na początku października. Cieszmy się piękną jesienią i codziennie starajmy się chociaż na chwilę wyjść i pooddychać świeżym powietrzem – warto.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub