REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni

23 września to początek kalendarzowej jesieni. Jaka będzie ta pora roku? Pochmurna, deszczowa i mokra czy też piękna, ciepła z nutą babiego lata?
 
Wszystko wskazuje na to, że początek astronomicznej jesieni upłynie pod znakiem pięknej, słonecznej i ciepłej aury. Polska jak i Europa zdominowane są przez układy wysokiego ciśnienia, przez co zachmurzenie mamy małe i umiarkowane. Wyże są mocne więc ośrodki niskiego ciśnienia znad Atlantyku wędrują na północ nad Skandynawię powoli wypełniając się. Fronty atmosferyczne są dosłownie "zabijane" przez wyże. 
 
Wszystko wskazuje na to, że przez następne 2 tygodnie wyże będą królować nad Europą, co pozwoli mieszkańcom Polski cieszyć się piękną i słoneczną pogodą. Jedynym mankamentem będzie dla grzybiarzy brak opadów. Gdyby teraz popadało w lasach zaroiłoby się od grzybów. 
 
Będzie tez bardzo ciepło. Termometry w następnych dniach mogą pokazywać nawet 24-26 stopni i to nawet na początku października. Cieszmy się piękną jesienią i codziennie starajmy się chociaż na chwilę wyjść i pooddychać świeżym powietrzem – warto.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a