REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pieszy wbiegł pod ciężarówkę i przejechało go punto

Pieszy wbiegł pod ciężarówkę, a później został przejechany przez fiata punto. Tragiczny wypadek na krajowej „jedynce”. 57-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

 
Do wypadku doszło 3 listopada 2011 r. około godz. 17. 25 w Słowiku na ul. Gdańskiej stanowiącej odcinek drogi krajowej nr 1. Z ustaleń policjantów wynika, że pieszy przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym i nieoświetlonym miejscu. Mężczyzna wbiegł z lewej strony wprost pod koła ciężarowego renault z naczepą. Kierujący tirem, widząc pieszego, gwałtownie zahamował i zjechał na prawą stronę jezdni próbując uniknąć wypadku. Niestety ten manewr nie udał się. Potrącony przez tira mężczyzna przewrócił się na jezdnię, a wtedy najechał na niego fiat punto jadący bezpośrednio za ciężarówką. Policjanci wspólnie z ratownikami musieli unieść przód fiata, aby wydobyć pieszego. 57-letni zgierzanin już nie żył. Stan trzeźwości kierowcy renault i fiata punto nie budził żadnych zastrzeżeń. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku badają zgierscy policjanci.
 
Utrudnienia w ruchu na krajowej jedynce trwały około 2 godzin. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo, natomiast całkowicie został wstrzymany ruch tramwajowy.

Inne

Ciekawe artykuły