REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pijany złamał pasażerowi kręgosłup i uciekł

Do 2 wypadków i 11 kolizji, w których rannych zostały 3 osoby doszło w ostatnie Święta Wielkanocne. W dwóch przypadkach sprawcami byli pijanych kierowcy. W wyniku rutynowych kontroli zatrzymano również siedmiu nietrzeźwych kierujących. 

Groźny wypadek miał miejsce w sobotę 23.04.2011 r. przed godziną 13 na drodze wojewódzkiej nr 702 w okolicach Warszyc. Kierowca zjechał do rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. W chwili kiedy na miejsce przybyli policjanci kierującego nie było. Uciekł z miejsca zdarzenia, ale zbytnich trudności nie przysporzył funkcjonariuszom. Skrył się bowiem w pobliskich krzakach. Zaszkodził za to poważnie swojemu 55-letniemu pasażerowi, który ze złamaniem kręgosłupa oraz pięty a także innymi obrażeniami trafił do zgierskiego szpitala. Badanie wykazało, że zatrzymany 38-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Zgierz, miał blisko 3 promile alkoholu we krwi. 
 
– Możemy uznać, że świąteczny weekend na drogach powiatu zgierskiego przebiegał dość spokojne w porównaniu z poprzednimi latami – mówi Kinga Górska, mł. asp z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Liczba wypadków i kolizji jak na 4 świąteczne dni, w czasie których prowadzona była akcja Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2011 r. nie jest duża. – Sporo za to zatrzymano nietrzeźwych kierowców. Spokojnie również przebiegał wielkanocny poniedziałek – Śmingus-Dyngus. Nie odnotowano poważniejszych zgłoszeń. 

A jak w województwie? 
 
Od godz. 14.00 w piątek do północy z poniedziałku na wtorek policjanci na terenie woj. łódzkiego odnotowali 32 wypadki, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 36 zostało rannych. Zatrzymano 151 nietrzeźwych kierujących. Dla porównania w ubiegłym roku w tym samym okresie doszło do 30 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 50 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 136 nietrzeźwych kierujących.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub