REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pijany złamał pasażerowi kręgosłup i uciekł

Do 2 wypadków i 11 kolizji, w których rannych zostały 3 osoby doszło w ostatnie Święta Wielkanocne. W dwóch przypadkach sprawcami byli pijanych kierowcy. W wyniku rutynowych kontroli zatrzymano również siedmiu nietrzeźwych kierujących. 

Groźny wypadek miał miejsce w sobotę 23.04.2011 r. przed godziną 13 na drodze wojewódzkiej nr 702 w okolicach Warszyc. Kierowca zjechał do rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. W chwili kiedy na miejsce przybyli policjanci kierującego nie było. Uciekł z miejsca zdarzenia, ale zbytnich trudności nie przysporzył funkcjonariuszom. Skrył się bowiem w pobliskich krzakach. Zaszkodził za to poważnie swojemu 55-letniemu pasażerowi, który ze złamaniem kręgosłupa oraz pięty a także innymi obrażeniami trafił do zgierskiego szpitala. Badanie wykazało, że zatrzymany 38-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Zgierz, miał blisko 3 promile alkoholu we krwi. 
 
– Możemy uznać, że świąteczny weekend na drogach powiatu zgierskiego przebiegał dość spokojne w porównaniu z poprzednimi latami – mówi Kinga Górska, mł. asp z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Liczba wypadków i kolizji jak na 4 świąteczne dni, w czasie których prowadzona była akcja Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2011 r. nie jest duża. – Sporo za to zatrzymano nietrzeźwych kierowców. Spokojnie również przebiegał wielkanocny poniedziałek – Śmingus-Dyngus. Nie odnotowano poważniejszych zgłoszeń. 

A jak w województwie? 
 
Od godz. 14.00 w piątek do północy z poniedziałku na wtorek policjanci na terenie woj. łódzkiego odnotowali 32 wypadki, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 36 zostało rannych. Zatrzymano 151 nietrzeźwych kierujących. Dla porównania w ubiegłym roku w tym samym okresie doszło do 30 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 50 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 136 nietrzeźwych kierujących.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a