REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Plaga pijanych kierowców

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego zgierskiej komendy zatrzymali 12 października nietrzeźwego 27-latka kierującego bmw, którego badanie stanu trzeźwości wykazało 1,82 promila. Mężczyzna został zatrzymany na skrzyżowaniu ul. Musierowicza i ul. Łęczyckiej. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada zakaz sądowy dotyczący prowadzenia pojazdów.

W tym samym dniu za jazdę „po pijaku” został zatrzymany 28-letni kierowca ciągnika rolniczego. Policjanci ruchu drogowego w Giecznie na ul. Głównej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ursusem. Powodem kontroli była jazda bez włączonych świateł mijania. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Mężczyzna podczas badania wydmuchał 0,81 mg/l co daje 1,62 promila. 28-latek podobnie jak poprzedni kierujący posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów…
 
Na terenie Władysławowa Popowskiego w gminie Głowno zatrzymany został z kolei 30-letni rowerzysta, który jechał po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 2, 40 promila.
 
Również na terenie gminy Głowno w Karnkowie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 55-latka, który jechał rowerem mając 1,86 promila alkoholu.
W Opolu na terenie gminy Ozorków policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili nietrzeźwego rowerzystę, który wydmuchał 0,99 mg/l co w przeliczeniu daje wynik 1,98 promila. 

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie "po pijaku" innego pojazdu niż mechaniczny grozi do 1 roku pozbawiania wolności.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a