REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Plaga pijanych kierowców

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego zgierskiej komendy zatrzymali 12 października nietrzeźwego 27-latka kierującego bmw, którego badanie stanu trzeźwości wykazało 1,82 promila. Mężczyzna został zatrzymany na skrzyżowaniu ul. Musierowicza i ul. Łęczyckiej. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada zakaz sądowy dotyczący prowadzenia pojazdów.

W tym samym dniu za jazdę „po pijaku” został zatrzymany 28-letni kierowca ciągnika rolniczego. Policjanci ruchu drogowego w Giecznie na ul. Głównej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ursusem. Powodem kontroli była jazda bez włączonych świateł mijania. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Mężczyzna podczas badania wydmuchał 0,81 mg/l co daje 1,62 promila. 28-latek podobnie jak poprzedni kierujący posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów…
 
Na terenie Władysławowa Popowskiego w gminie Głowno zatrzymany został z kolei 30-letni rowerzysta, który jechał po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 2, 40 promila.
 
Również na terenie gminy Głowno w Karnkowie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 55-latka, który jechał rowerem mając 1,86 promila alkoholu.
W Opolu na terenie gminy Ozorków policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili nietrzeźwego rowerzystę, który wydmuchał 0,99 mg/l co w przeliczeniu daje wynik 1,98 promila. 

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie "po pijaku" innego pojazdu niż mechaniczny grozi do 1 roku pozbawiania wolności.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub